Nokia, akıllı telefonları yapay zeka ile kişiselleştirecek

0

Akıllı telefonlar yapay zeka teknolojisini de bünyesine alarak hızla gelişmeye ve kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Nokia da yapay zeka ile akılı telefonların kişiselleştirilmesi konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Yapay zeka teknoloji günümüzde dijital hayatın çeşitli alanlarında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Günlük hayatın bir parçası haline gelmeye başlayan ve neredeyse pek çok sektörde iyileştirmeler sunan yapay zeka, şimdi de tanınmış mobil cihaz üreticisi Nokia’nın ilgilendiği alanlardan biri haline geldi.

Nokia, yapay zeka teknlojisi ile akıllı telefonlarını kullanıcılara göre özelleştirilmek, dolayısıyla daha fazla kişiselleştirmek istiyor.

Nokia’nın yapay zeka odağının mantığında akıllı telefonların kendi sahiplerini tanıması yatıyor. Örneğin çok kullanılmayan uygulamalar, uyarlamalı pil tarafından algılanıyor ve buna göre daha az güç tüketimi yapılmasını sağlıyor. Bunun yanında uyarlamalı parlaklık özelliği de akıllı telefon sahiplerinin kullanım oranlarına göre analiz gerçekleştirip ‘zamanla’ öğrenen bir fonksiyon halini alıyor. Böylelikle daha az güç tüketimi mümkün oluyor.

Nokia Android One ile yapay zekayı yaymayı hedefliyor

Nokia yapay zeka konusunda istekli. Birçok telefon markası gibi Android One projesine dahil olan Nokia, kısa süre içerisinde yapay zeka özellikli modeller geliştirmeyi ve yeni modellerinde kullanıcıları ile buluşturmayı hedefliyor. Yeni proje ile Nokia telefonlarının sahiplerini tanıması ve buna göre bir çalışma planı yürütmesi ilk hedefler arasında.

Cevap bırakın