Nokia 9 fiyatı ne olacak?

0

Nokia 9’un ‘pek de mütevazı olmayan’ bir fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor…

Akıllı telefon endüstrisinde yeni bir soluk demek yanlış olmayacak. Microsoft macerasının ardından bir dönem akıllı telefon sunmayan bu marka, artık sıklıkla tanıtılan modelleri ile gündemin öne çıkan teknoloji geliştiricileri arasında. Nokia, Android ekosisteminin güçlü bir parçası haline dönüşürken her yeni modeli de kamuoyunda merak uyandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda kıs süre içerisinde lanse edilmesi beklenen üst segment model Nokia 9 fiyatı konusunda tartışmaları beraberinde getiriyor.

Nokia 8 ile 700 dolar gibi bir fiyat etiketi sunulmuş, bu nedenle sonraki model Nokia 9’un da pek mütevazı olmayacak konuşulmaya başlanmıştı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre söz konusu modelin yurt dışı fiyatı 1000 doları bulabilir.

Bu fiyat bir hayli iddialı, çünkü Nokia 9’un güncel ve yüksek fiyatlı iki model olan iPhone X ve Galaxy Note 8’le yakın fiyatlara sahip olacağı anlamı taşıyor. Nokia adına son derece rekabetçi bir adım olacağını belirtmek mümkün.

Kendisinden söz ettirecek…

 Diğer yandan merakle beklenen Nokia 9 özellikleri ile adından söz ettirecek gibi. Cihazın 5.7 inç ekrana sahip olacağı, parmak izi okuyucusunun da ekranın üzerinde geleceği iddia ediliyor. Ayrıca modelde Qualcomm Snapdragon 845 işlemci ve Carl Zeiss optikler diğer öne çıkan özellikleri arasında yer alabilir.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın