Nokia 8 bu özelliklere sahip olabilir

0

Mobil teknoloji dünyasında beklentilerin sürekli en üst noktalarda olduğu günümüzde, uzun bir aradan sonra bu zorlu rekabete dahil olma yolunda adımlar atan tanıdık bir markayı gündemimize taşıyoruz. Sözünü ettiğimiz marka, bundan yaklaşık 10 sene önce pazarı adeta domine eden, ancak devam eden yıllarda sükse maiyetinde bir değişimle karşı karşıya kalan Nokia.

Nokia, mobil tarafta yaşadığı finansal sorunlar ve Microsoft odağındaki gelişmelerin sonrasında bugün, yeni mobil cihazlar sunarak kamuoyunda ilgi uyandırmayı hedefliyor. Teknoloji şirketinin tanıtacağı cihazlardan birinin ‘8’ adıyla geleceği ise uzun süredir biliniyor. Bu noktada Nokia 8 hakkında bazı yeni detaylar, tanıtımına kısa bir süre kala ortaya çıkmış durumda.

Çin kaynaklı bilgiler, cihazın bazı olası görsellerine dayandırılıyor. Görsellerde Nokia 8’in tasarımına dair detaylar açıkça görünüyor. Çerçevesi bir ekran, ekranın altındaki Nokia logosu ile birlikte dikkat çekiyor. Arka kısımda ise dikey şekilde konumlandırıldığı anlaşılan kamera modülü yer alıyor. Ayrıca köşesinde kulaklık girişi olduğu da anlaşılan görsel detaylar arasında.

Nokia 8’in donanım tarafında Snapdragon 835 işlemcisi, 6 GB RAM, 1440p çözünürlüklü 6 inç ekran ve Zeiss lenslerle geleceği yönünde birçok iddia bulunuyor. Kısa süre önce Nokia markalı akıllı telefonların Zeiss lenslerle sunulacağı noktasında resmi bir açıklama gelmişti.

Öte yandan Nokia 8’deki kameranın özellikleri hakkında net bilgi bulunmuyor. En nihayetinde ise merak uyandıran cihazın, önümüzdeki süreçte lanse edilmesi beklenmekte. Ayrıca yeni Nokia akıllı telefonlarının büyük olasılıkla ülkemizde de satışa sunulacağını belirtebiliriz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın