Nokia 8, 6, 5 ve 3 kullanıcılarına 1 yıl daha destek

0

Nokia 8, 6, 5 ve 3’e bir yıl daha güvenlik güncellemesi desteği sağlanacağı açıklandı. İşte detaylar…

Nokia akıllı telefonlarının üreticisi HMD, markanın öne çıkan dört modeli 8, 6, 5 ve 3 için beklenen duyuruyu paylaştı. Söz konusu dört modelin güvenlik güncellemeleri Ekim 2020’ye kadar yayınlanmaya devam edilecek. Böylelikle Nokia 8, 6, 5 ve 3 modellerine bir yıl daha güvenlik güncellemesi desteği sağlanacağı netlik kazanmış oluyor.

Öte yandan Nokia 2’nin son güvenlik güncellemesini Kasım 2019’da alacağı, Nokia 6’da ise ABD’de ve Hindistan’daki akıllı telefonlarına son güncellemenin önümüzdeki Ekim ayında geleceği belirtildi. Bu noktada güvenlik güncellemesi kavramından da söz etmekte yarar var.

Nokia akıllı telefonları, farklı aralıklarla güvenlik odaklı güncellemeler alıyor. Çeşitli güvenlik açıklarının giderildiği bu yazılımlar, özellikle bankacılık gibi çeşitli finansal işlemlerin gerçekleştirildiği günümüz mobil cihazları için son derece önemli. Diğer taraftan bu tip güncelleme dağıtımlarının işletim sistemi güncellemeleri ile ilgisi olmadığını, farklı bir yapıda geldiğini de hatırlatmakta yarar görüyoruz. Teknoloji otoriteleri ve güvenlik uzmanlarına göre bu kapsamda Nokia’nın kullanıcılarına verdiği değerin devamlılık halinde sürmesi takdire değer.

Son olarak Nokia 8, 6, 5 ve 3 modellerini ilgilendiren diğer konu belirsizliğini koruyor. Tahmin edileceği gibi bu konu Android Q güncellemesi hakkında. Modellerin en yeni Android versiyonunu ne zaman alacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın