Nokia 7 Plus özellikleri ortaya çıktı

0

Uzun bir aradan sonra akıllı telefon dünyasına dönen ve eski günlerine geri dönüş sinyali veren Nokia’nın yeni bir modeline ait teknik özellikler sızdırıldı. Nokia 7 Plus adıyla pazara sunulacak olan telefonun özellikleri ortaya çıktı.

nokia 7 plus

Nokia 7 Plus özellikleri ortaya çıktı

Nokia 7 Plus modeli, son dönemin akımlarından biri olan 18:9 ekran oranına sahip olacak. Telefonun ekran çözünürlüğü ise Full HD+ olacak. Ekran panel türünün ise LCD olması çok yüksek ihtimal. İşlemci noktasında ise Qualcomm üretimi olan Snapdragon 660 modelini göreceğiz. Bu işlemciye 4 GB RAM ve 64 GB kapasiteli dahil hafıza eşlik edecek.

Kamera detayları da netleşen Nokia 7 Plus modelinde, 12 Megapiksel ve 13 Megapiksel çözünürlüklü iki tane arka kamera kullanılacak. Her zaman olduğu gibi bu modelde de ZEISS imzasını göreceğiz. Ön tarafta ise 16 Megapiksel çözünürlüklü bir kamera yer alacak.

2018 yılına yakışır bir şekilde bu telefonda Android 8.0 Oreo işletim sistemi kullanılacak. Telefonun resmi tanıtım tarihi ise beklenmedik bir durum olmazsa Şubat ayının sonunda düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi olacak.

 

Cevap bırakın