Nokia 7.1 Plus 4 Ekim’de tanıtılabilir

0

HMD Global, 4 Ekim 2018 tarihi için bir etkinlik planlaması yapıyor. Bu etkinlikte Nokia 7.1 Plus adlı ‘iddialı’ bir modelin duyurusu bekleniyor. İşte detaylar…

Nokia akıllı telefonlarının halihazırdaki üreticisi durumundaki HMD Global, 4 Ekim 2018 tarihi için bir etkinlik planlaması yapıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenleneceği bildirilen etkinlik için basın mensuplarına davetiyeler gönderilirken, söz konusu toplantıda Nokia 7.1 Plus adlı modelin duyurulması bekleniyor.

Bu noktada, 2018’de Nokia 8 Sirocco’nun piyasaya sunulmasına karşın HMD Global’in gerçek anlamda bir amiral gemisi telefonunun bulunup bulunmadığı konusu tartışmaya son derece açık. Nokia 7.1 Plus ise beklentilere yanıt maiyetinde bir telefon olabilir.

Elbette şimdilik tüm bunlar birer spekülasyon HMD Global çatısı altında iddia modellerle ‘yeniden doğan’ Nokia’nın 4 Ekim tarihinde hangi Android‘li modeliyle kamuoyunun karşısına çıkacağı hala belirsizliğini koruyor.

Zeiss kameralarla gelebilir…

Öte yandan spekülatif bir model olan 7.1 Plus’ın arka kısmında Zeiss üretimi çift kamera, donanım tarafında 2018’in öne çıkan işlemcisi Qualcomm Snapdragon 845 ve 6 GB RAM sürpriz olmayacak. Ayrıca bir Android One hamlesi de gelebilir. Zira HMD Global’in mevcut modellerinin Android One sürümüyle gelen versiyonlarının sunulabileceğine dair işaretleri son derece fazla sayıda. Ayrıca bu yönde kimi üreticiler nezdinde genel bir yönelimin söz konusu olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalınız…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın