Nokia 5 ve 3 göründü

0

Nokia-D1C-3

Nokia markalı yeni Android işletim sistemli akıllı telefonlara dair bazı bilgiler ortaya çıktı. İşte detaylar…

Nokia’nın akıllı telefon macerasında sonraki aşama yavaş yavaş açıklık kazanıyor. Finlandiya merkezli teknoloji şirket, Çin için satışa sunulan Nokia 6 modelinin yanında iki yeni model daha tanıtmaya hazırlanıyor olabilir.

Nokia 5 ve Nokia 3 model isimlerine sahip olacağı iddia edilen akıllı telefonlar, nispeten düşük teknik özellikler ve dolayısıyla mütevazı fiyat etiketleri ile ilgi çekmeyi hedefleyecek.

Nokia 6’daki Snapdragon 430 işlemci, 4 GB RAM, 5.5 inçlik 1080p ekran, 16 MP kamera ve 64 GB depolama alanı gibi özelliklerin farklı bir donanım yapısı ortaya çıkardığı biliniyor.

Giriş seviye modeller bekleniyor

Nokia 5 ve 3 modellerinde ise ‘giriş seviyeyi’ anlamında daha net detaylar söz konusu. İddialara göre Nokia 5, 720p (HD) çözünürlüklü 5.2 inç ekranla gelecek. 2 GB RAM, Snapdragon 430 işlemci, 16 GB depolama alanı, 13 MP arka/8 MP ön kamera öne çıkan özellikler olabilir.

Nokia 3’te ise ekran 5.2, ön kamera ise 5 MP, diğer özellikler Nokia 5 ile aynı. Snapdragon 425 işlemcisi de diğer öne çıkan özellik. Her iki Android’li akıllı telefonun da İspanya’da düzenlenecek MWC 2017 kapsamında tanıtılması bekleniyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın