Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiNokia 230 ve 230 Dual SIM duyuruldu

  Nokia 230 ve 230 Dual SIM duyuruldu

  nokia-230

  Bütçe dostu telefon kavramını Media Markt mağazalarında yakından görebilmek mümkün. Binlerce çeşit ve geniş fiyat skalası ile benzersiz bir tüketici elektroniği platformu. Konu mobil telefonlar olduğunda genellikle ekonomik modelleri ile tanınan Nokia’dan uzun süredir ses çıkmıyordu. Microsoft’un ilgili bölümünü satın almasının ardından daha çok akıllı cihazlarla gelen marka, uzun bir aradan sonra beklentilere bir yanıt verdi, hatta çift SIM kart desteği olan modelle birlikte iki yanıt…

  Nokia 230 ve Nokia 230 Dual SIM modellerinin duyurusu gerçekleştirildi. Aralık ayından itibaren Hindistan, Asya ve Orta Doğu’da satışa sunulacak modeller, klasik Nokia cep telefonu çizgilerine sahipler. Açık ve koyu tonlarda iki gümüş renkle gelen modellerde menü, geri, OK tuşları; dört yönde menüde hareket etmeye olanak tanıyan joystick ile gelen aramayı yanıtlama/reddettme butonları, son olarak da 12 adet sayı/metin/sembol tuşları mevcut.

  [vsw id=”GrZs6hJ-1b4″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  2.2 inçlik ekran, 2 megapiksel LED flaşlı arka kamera, ön kamera gibi özellikleri öne çıkıyor. Telefonda asıl öne çıkan faktör ise tahmin edileceği üzere kolay kullanım. Cihazda menü de dahil olmak üzere çoğu yazılımsal işleyiş oldukça pratik.

  Nokia’nın önceki yıllardaki benzer modellerine kıyasla daha ince olduğu görülen modellerden birinde çift SIM desteği de bulunuyor. Özellikle akıllı telefon yapısına çekimser olarak yaklaşan ileri yaşlı kimseler, çocuklar ve ikinci hattını da yanında taşımak isteyenler için ideal görünüyor. Türkiye pazarında da yer alması beklenen geleneksel telefon modelinin açıklanan yurtdışı fiyatı 55 dolar şeklinde.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN