Nokia 105 ve 130 duyuruldu

0

Mütevazı fiyatlı, çift SIM’li iki yeni telefon…

Nokia, iki yeni cep telefonunun duyurusunu gerçekleştirdi. 105 ve 130 model kodlarıyla gelen cihazların ortak özellikleri uygun fiyat etiketleri.

Şık tasarımlı Nokia 105 (üstte), 1.8 inç ekrana sahip. 800 mAh pil kapasitesi ile 15 saate varan konuşma süresi vaat ediyor. Bir ayı bulan stand-by süresi bulunuyor. FM radyosu mevcut, ağ özellikleri ise 2G’yle sınırlı şekilde. 15 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacağı belirtiliyor. Türkiye’de de satışa sunulması olası, geldiğinde son dönemin en düşük fiyatlı telefonlarından biri olmaya aday.

Nokia 130

Nokia 130 ise, 105’e göre daha yetenekli. 1.8 inç ekranına ek olarak 8 GB depolama alanı bulunuyor. Ayrıca 32 GB’a kadar microSD desteği de mevcut. Bu sayede 40 GB’lık toplam depolama alanı kapasitesine sahip olduğu görülüyor. Kamerası, video kaydı ve Bluetooth özellikleriyle de sınıfı adına iddialı seçenekler arasında yer almaya hazırlanıyor. 1020 mAh pil kapasitesiyle geliyor ve bu da ilginç bir veri olarak 11,5 saat video kaydı yapabilme ve 44.5 saat radyo dinleme anlamına geliyor. Klasik Nokia’larda görülen LED fener de üründeki ilgi çekici detaylardan. Ve fiyatının 21.5 dolar olacağı kaydediliyor.

Geçtiğimiz aylarda Android’li cihazlar tanıtan Nokia, önümüzdeki süreçte bu alandaki ürün tanıtımlarına da devam edecek…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın