No Man’s Sky’a multiplayer özelliği geliyor

0

No Man’s Sky, Temmuz ayı içerisinde büyük bir güncelleme alacak ve uzun süredir beklenen multiplayer özelliği oyuna nihayet entegre olacak. İşte detaylar…

No Man’s Sky, belki de tüm zamanların en tartışmalı oyunlarından biri. Kimine göre harikulade bir yapım, kimine göreyse beklentileri boşa çıkaran büyük bir balondan ibaret. Ancak her ne şekilde düşünülürse düşünülsün kamuoyunda ilgi gören, dikkat çekici video oyunları arasında ve gelişimini de sürdürüyor.

Yeni bilgilere göre No Man’s Sky, Temmuz ayı içerisinde büyük bir güncelleme alacak ve uzun süredir beklenen multiplayer özelliği oyuna nihayet gelecek.

Oyunun geliştiricisi Hello Games, 24 Temmuz’da PS4 ve PC için söz konusu güncellemeyi yayınlayacağını resmi olarak açıkladı. Güncellemenin adının ise No Man’s Sky NEXT olacağı kaydedildi.

NEXT güncellemesine dair…

Oyunun ilginç bir yönü bulunuyor, bir gezegende ‘tek başına keşif’, güncelleme ise bu durumu tamamen tersine çevirerek aynı anda çok sayıda oyuncuyu bir araya getiriyor.

Bu durumla ilgili görüş belirten geliştirici ekipten Sean Murray, arkadaşlarınızla oynamak başka bir bilim kurgu türü, daha çok Battlestar ya da Star Trek gibi, ifadelerini kullanıyor ve her zaman olmasını istediğimiz gibi yoğun ve eğlenceli olacak diyor.

Oyunun 2016’daki lansmanından önce, bir multiplayer yapısında geleceği resmi olarak duyurulmuştu, ancak bu konuda atılması gereken adımların bitiş çizgisiyle son bulması anlaşılan o ki Temmuz ayının sonunu bulacak.

En nihayetinde ise yaz dönemi bitmeden No Man’s Sky oyuncuları farklı bir deneyime merhaba diyebilecekler.

Cevap bırakın