Nisan ayının en beğenilen oyunları

Nisan ayının en beğenilen oyunları burada

0

Nisan ayının en beğenilen Android tabanlı oyunlarını derlediğimiz bu yazımızda koronavirüs nedeniyle evde sıkıntılı günler yaşayanları bir nebze olsun neşelendirecek oyunlar seçmeye çalıştık.

GRIS

Listemizin ilk sırasında kendi dünyasında kaybolmuş, acı deneyimleriyle başa çıkmaya çalışan bir kız olan Gris’in hikayesini anlatan oyunun kahramanıyla aynı adı taşıyan GRIS var. Izdıraplı yolculuğu elbisesinde tecelli ediyor; bu elbise ona puslu gerçekliğinde yolunu bulmasına yardım edecek yeni beceriler kazandırıyor. Hikaye ilerledikçe Gris duygusal olarak olgunlaşıyor ve dünyayı farklı bir gözle görmeye başlıyor, yeni becerilerle keşfedeceği yeni yollar açılıyor önünde. Oyunun hikayesinde tehlike, gerilim, ölüm yok. Özenle tasarlanmış, zarif, özgün bir hikaye etrafında ayrıntılı animasyonlar ve ince bir duyarlılıkla yaratılmış bir dünya bekliyor oyuncuları. Oyunda ilerledikçe Gris’in dünyası genişliyor ve ışık bulmacaları, platform sekansları ve isteğe bağlı beceri tabanlı görevler açılıyor. GRIS’te neredeyse hiç söz bulunmuyor, yalnızca genel simgelerle gösterilen basit kontrol hatırlatmaları var. Bu nedenle oyunu her dilden herkes oynayabilir. Oyun ücretli ve yaklaşık 15 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devolver.grispaid

Railways

Sırada demiryollarını ve trenleri sevenler için eğlenceli bir oyun var. Traffix oyununun yapımcıları tarafından geliştirilen Railways (Demiryolları), trenlerin, yolcuların ve demiryollarının olduğu bir simülasyon oyunu. Amacınız trenleri stratejik olarak raylar arasında hareket ettirmek, yolcuları almak ve kazaları önlemek. Tüm yolcuları bindirdiğinizde göreviniz tamamlanıyor. Oyun ücretli ve yaklaşık 16 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinity.railways

Pandemia: Virus Outbreak

İçinde bulunduğumuz salgın döneminde devlet yöneticileri insanların hayatlarını etkileyen çok önemli kararlar alıyor. Bu simülasyon oyununda bu kararların ne derece zor olduğunu görebilirsiniz. Her verdiğiniz kararın bir sonucu var ve bu sonuca katlanmak zorundasınız. Oyun ücretli ve yaklaşık 25 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rg.PANDEMIA

SudoBlocks

Listemizin son sırasında Sudoku oyunlarının mantığıyla ve yeni stratejik özelliklerle Blok Oyunlarına değişiklik getiren bir oyun olan SudoBlocks var.  Temiz ve klasik siyah- beyaz bir tasarımla sanki bir gazete üzerinde oynuyormuş gibi hissedeceğiniz oyun Sudoku oyunlarındaki aşina olduğunuz sadeliği getiriyor.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinitygames.sudoblocks 

Cevap bırakın