Nisan ayında en çok indirilen oyun ve uygulamalar

0

Nisan ayında Android cihazlarda en çok ilgi gören oyun ve uygulamaları sizin için derledik.

Roll the Ball

rolltheballRoll the Ball, çeşitli oyunları bünyesinde barındıran biraz fizik ve mühendislik bilgisi gerektiren bir yapboz oyunu. Fizik ve mühendislik bilginiz yoksa bile iyi bir stratejist olmanız ve planlama yapmanız gerekiyor. Eğer mücadeleci birisiyseniz bu oyun aslında tam size göre. Oyunun amacı topu başından sonuna kadar götürmeniz. Bunun için çeşitli kutucukları yerinden oynatmanız ve topun varacağı yere kadar gitmesini sağlamanız gerekiyor. Mavi ve kırmızı kutucuklar oynatılamıyor, tahta kutucuklar ise oynatılabiliyor. Oyunu kazanmak için biraz yaratıcı olmanız gerekiyor. Kısa sürede kendinizi kaptırabileceğiniz bir oyun.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

Cut the Rope 2

Cut the Rope’un ilk sürümünü aramızda oynamayan kalmamıştır sanırım. Seviye atladıkça daha da hareketlenen oyunun ikinci sürümü de insanı kendisine bağımlı yapıyor. İlk başlarda oldukça kolay gibi gözüken oyun, seviye atladıkça zorlaşıyor ve inatlaşmanıza neden oluyor. Oyunun ikinci sürümünün grafiklerinin ve oynayışının daha da geliştirildiğini söylemeye gerek yok sanırım. Zaten oyunu oynadıktan sonra bunu siz de fark edeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

cutthrope

 

Plants vs Zombies 2

Yine Android kullanıcıları arasında çok tutmuş, en çok oynana oyunlardan birisinin ikinci sürümüyle karşınızdayız. Android cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunda ilk sürümde olduğu gibi bitkiler ve zombiler karşı karşıya. Bitkilerin kendilerine saldıran zombileri püskürtmeleri gerekiyor. Her seviyesinde farklı bir mücadeleyle baş başa kaldığınız oyun yüksek bağımlılık düzeyine sahip. Bir anda otobüsteyken ya da birilerini beklerken bir anda kendinizi bu oyunu oynarken bulabiliyorsunuz.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

zombi

Castle Defense

Ücretsiz olarak oynanabilen ve Nisan ayında en çok indirilen ve oynanan oyunlardan birisi de Castle Defense. Oyunda sahip olduğunuz kaleyi düşmana karşı kanınızın son damlasına kadar korumaya çalışıyorsunuz. Oyunu özellikle bu tarz oyunlara yeni başlayanlar için tavsiye ederim. Bu oyunla savunma dünyasına adım atıp, temel ilkeleri öğrenerek daha ileri düzeydeki oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyunda 100’ün üzerinde düzey ve üç farklı zorluk derecesi bulunuyor. Yani oyunu uzun bir süre oynayabilme kapasitesi bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

Walking Dead: Ölüm Kalım Savaşı

Google Play’de bir Walking Dead  fırtınası almış başını gidiyor, Walking Dead adına sahip birçok oyun bulunuyor. Bu oyunların en iyilerinden ve en zengin içeriğe sahip olanlardan birisi Walking Dead: Ölüm Kalım Savaşı. Oyunda yürüyen ölülere karşı insanlığı yeniden ayağa kaldırmaya çalışırken savaşıyorsunuz. Oyunun hikaye modu ve çevrimiçi rakiplerle karşılaşma gibi özellikleri bulunuyor. Genel olarak oyundan zevk alacağınızı düşünüyorum.  Oyun içi satın alma da mevcut.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

dead

Foobar2000

Oyunlardan sonra Nisan ayının en çok indirilen ve ilgi gören uygulamalarına geçiyoruz. Eskiden PC’lerde en çok kullanılan müzikçalarlardan birisi olan foobar2000’in Android sürümü çıktı. Uygulama oldukça kullanışlı bir arayüze sahip ve diğer müzikçalarlarda olmayan çeşitli codec’leri de içeriyor. Böylece neredeyse tüm formatlardaki müzikleri dinleyebilme şansını buluyorsunuz. Uygulamanın en güzel özelliği ise tamamen ücretsiz olması.  Uygulama içi herhangi bir satın alma seçeneği dahi yok.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

Quik

Basit bir video düzenleyici uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız, Quik tam size göre. Çok kapsamlı bir düzenleme uygulaması olmamasına rağmen içerdiği filtreler ve basit özellikler uygulamayı çok kullanışlı bir hale getiriyor. Quik ile oluşturduğunuz videoları sosyal medyada kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Denemekte fayda var…

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

Solid Explorer

Android cihazınızdaki dosyalara göz atmak için alternatif bir yazılım arıyorsanız Solid Explorer’a göz atabilirsiniz. Nisan ayının en çok ilgi gören uygulamalarından olan Solid Explorer ile dosyalarınız arasında rahatlıkla gezinebiliyor ve kopyala, kes, yapıştır gibi birçok işlemi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Uygulama aynı zamanda Google Drive, Dropbox ve OneDrive gibi bulut uygulamaları ile eş zamanlı çalışabiliyor ve FTP desteği de bulunuyor. Zip ve RAR gibi sıkıştırılmış dosyaları da açabiliyor. Uygulamayı bir ay boyunca ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz, sonrasında 6 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Ayrıntılı bilgi ve indirmek için buraya tıklayın…

Cevap bırakın