Nioh 2, 13 Mart’ta oyuncularla buluşacak

0

Sekiro: Shadows Die Twice oyununu oynadıysanız, Nioh 2 size hiç yabancı gelmeyecek…

Oyuncuları oldukça zorlayan oyunlara hepimiz aşinayız. Bu oyunlara örnek olarak Dark Souls ve Bloodborne’u verebiliriz. Şimdi ise bu oyunlara bir yenisi ekleniyor. Nioh oyunu PlayStation Plus tarafından bu ay ücretsiz olarak sunulurken, Noah 2 için de açık beta süreci başlamış durumda. Şimdi hep beraber Nioh 2’yi inceleyelim.

Sekiro: Shadows Die Twice oyununu oynadıysanız, Nioh 2 size hiç yabancı gelmeyecek. İlk oyundaki Japon teması ikinci oyunda da kullanılıyor ve ek olarak ilk oyundaki gibi tamamen insan olan bir karakter yerine doğaüstü güçlere sahip olabilen bir karakteri yönetiyoruz.

Her ne kadar ilk oyun çıktığı döneme göre oldukça detaylı bir oyun olsa da, serinin devam oyunu söz konusu detay seviyesini oldukça arttıyor. Mesela bu detaylara örnek olarak düşmanınızla savaştan çıktığınızda kana bulanan kılıcınızın oldukça şık bir şekilde karakteriniz tarafından temizlenip kılıfına sokulmasını verebiliriz. Bu tip detaylar oyunlara seviye katarken oyuncuyu da ekstra memnun eder.

Oynanışla ilgili olarak da For Honor’da olduğu gibi Nioh 2’de de stance sistemi bulunuyor. Bu sistemle birlikte kullandığınız silahları farklı noktalardan tutup daha değişik saldırılar yapabiliyorsunuz. Tabii ki blok ve dodge sistemleri de bulunuyor.

Artırılmış detay seviyesi ve oynanış mekaniği ile oyuncuların merakla beklediği bir oyun olan Nioh 2, 13 Mart 2020’de PlayStation oyuncuları ile buluşacak.

Cevap bırakın