Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunNintendo’nun yeni konsolu PS4 kadar güçlü olacak

  Nintendo’nun yeni konsolu PS4 kadar güçlü olacak

  Şu sıralar oyun dünyası Nintendo’nun yeni konsoluna kilitlenmiş durumda. Son dedikodulara bakılırsa Nintendo’nun yeni konsolu en az PS4 kadar güçlü olacak.

  Konsol sektöründeki önemli isimlerden biri olan Nintendo, yeni nesil konsolu için geri sayıma geçmiş durumda. Bilindiği üzere Japon konsol devi hali hazırda satışta olan konsolu Switch’i 2017 yılında satışa sunmuştu. Yani Switch’in çıkışının üzerinden yaklaşık olarak 6 yıl geçti. Dolayısıyla artık yeni Nintendo konsolu için doğru zamanın geldiğini söyleyebiliriz.

  OLED

  Aslında Switch kısa süre öncesine kadar rakipsiz bir yapıdaydı. Fakat Steam Deck türevi el konsollarının hızlı bir şekilde yayılması, Switch’in de tahtının sallanmasına neden oldu. Hali hazırda Nintendo Switch, piyasadaki rakiplerinden çok daha güçsüz bir konumda yer alıyor. Nitekim bu durum yeni Switch konsolu ile birlikte düzeltilmiş olacak.

  Şimdiye kadar Nintendo cephesinden yeni konsola ilişkin bir açıklama gelmedi. Fakat yeni Switch’e ilişkin pek çok detay sızdırılmış durumda. Konsolun tasarımından, gücüne varana kadar pek çok detaya hakim olduğumuzu söyleyebiliriz.

  Nintendo Switch ve Switch Lite: İki cihazın farkı nedir?

  Nintendo’nun yeni konsolu PS4 kadar güçlü olacak

  Nintendo’ya yakın isimler tarafından sızdırılan bilgilere göre, Japon konsol devi yeni nesil de de Switch benzeri bir tasarımla oyun severlerin karşısına çıkacak. Switch’in hibrit formu bir hayli sevildiği için Nintendo yeni macera aramak yerine daha güçlü bir Switch modeli ile yola devam etmenin daha mantıklı olacağını düşünmüş.

  Yeni Switch modelinin en güçlü yanı ise tabi ki güçlendirilmiş ARM yapısı olacak. Hatta öyle ki Nintendo’nun yeni nesil konsolunun PlayStation 4 kadar güçlü olacağı belirtiliyor. Bu açıdan baktığımızda Switch’in pek çok güncel oyunu çalıştırabilecek seviyede olacağın söyleyebiliriz. Fakat bu durum beraberinde bazı olumsuzlukları da getirebilir. Malum PS5 ve Xbox Series için yeni nesil oyunlar yeni yeni çıkmaya başladı. Dolayısıyla 1 – 2 sene sonrasında gelecek olan oyunlar, yeni nesil Switch için bile çok güçlü olabilir.

  Fakat Nintendo, ilk Switch’te yakaladığı satış başarısını yeni nesle taşıyabilirse 3. Parti oyun yapımcıları da Japon konsol devinin yeni ürününü görmezden gelmeyeceklerdir. Tabi ki şimdilik bunları konuşmak için erken. Nintendo’nun yeni Switch modelini bu yıl bitmeden tanıtması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN