Nintendo’dan telefonlar için Game Boy patenti

0

Nintendo’nun akıllı telefonlar için Game Boy kılıfı sunmayı planladığı açığa çıktı. İşte detaylar…

Japon oyun şirketi Nintendo, Switch konsoluyla son dönemde bir hayli gündemde. Her ne kadar ülkemizde Sony PS4 ve Microsoft Xbox One kadar ilgi görmese de konsol rekabetine renk kattığı da bir gerçek. Ancak anlaşılan o ki popüler markanın hedefinde sadece oyunlar ve inovatif konsolu yok…

Geçtiğimiz yıl yapıldığı ortaya çıkan bir patent başvurusu, Nintendo’nun akıllı telefonlar için ‘kült serisi’ Game Boy temalı kılıf geliştirdiğini gösteriyor.

Söz konusu kılıf tasarımıyla, bu alanda yapılabilecek ‘marka hak ihlallerini’ önlemek istediği düşünülen şirket, aynı zamanda patent aşamasındaki ürünü dilediği an üreterek piyasaya da sunabilir.

Nintendo’nun Game Boy kılıfı sadece düşmelere ya da çarpmalara karşı dayanıklılığı artırma işlevine sahip değil, üzerinde kontroller bulunuyor ve kullanımı halinde iPhone cihazlarında teoride 10 adet Nintendo oyununun oynanabilmesine imkan tanıyor. Bu oyunlar henüz geliştirilmiş değil.

Tetris de var…

Planlan oyunlar arasında tahmin edileceği üzere Tetris de var. Ayrıca Tank, Formula One Racing, Snake ve Block gibi bir dönemin ünlü yapımları da kılıfla birlikte iPhone 6 ve üzeri modeller üzerinden oynanabileceği anlaşılıyor. Elbette Super Mario gibi yapımlar da oynanabilir oyunlar arasına kolaylıkla entegre edilebilir.

Nintendo, ilginç telefon kılıfını piyasaya surer mi bilinmez ama gelecek hedefleri arasında mobil dünyaya daha fazla dahil olmanın yattığı aşikar.

Cevap bırakın