Nintendo’dan çoklu ekran teknolojisi patenti

0

Japonya merkezli teknoloji şirketi Nintendo’nun çoklu ekran teknolojisine dair bir patentinin ayrıntıları kamuoyuna yansıdı. İşte detaylar…

Oyun konsolları ile köklü bir geçmişe sahip olan Nintendo, bu kez yeni bir konsol veya oyunuyla değil, patent alımıyla gündeme geliyor. Japon merkezli şirketin, ‘çoklu ekran teknolojisi’ olarak tanımlanabilen bir patent başvurusunun sonuçlandığı anlaşılıyor.

Nintendo Switch modeliyle tüm dünyada 15 milyona yakın satış gerçekleştirerek konsol rekabetine farklı bir boyut getiren şirketin yeni patenti, farklı boyut ve açılardaki ekranlarda oyun deneyimini esas alıyor. Ayrıca birbirleriyle etkileşim halinde kullanılabileceği görülen söz konusu ekranların, Nintendo’nun sonraki nesil cihazlarına yönelik bir işaret olabileceğini öngörme olasılığı da artıyor.

Sürprizler yolda…

Nintendo Wii ile el ve ayak bileklerine bağlanan bantlarla Mortal Kombat oynamak, Switch ile oyun konsolunu hem TV’ye hem de cihazın beraberinde gelen ekranla birlikte kullanıma imkan tanımak gibi inovasyonlarıyla tanınan Nintendo’nun aldığı patentiyle ne gibi sürprizlere imza atacağı şimdiden merak konusu.

MediaMarkt’ta satışa sunulan birbirinden ilginç konsol alternatifleri için buraya tıklayabilir, online alışverişle satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın