Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunNintendo yeni konsolu için geri sayıma geçti

  Nintendo yeni konsolu için geri sayıma geçti

  Konsol sektöründeki dev isimlerden biri olan Nintendo yeni konsolu için geri sayıma geçti. Peki yeni Nintendo konsolunda bizleri ne gibi sürprizler bekliyor? İşte konunun detayları.

  Nintendo 2017 yılında satışa sunduğu Switch ile beklemediği bir başarı yakaladı. Beklemediği diyoruz çünkü Switch’in hemen öncesinde satışa çıkan Wii U, Japon konsol devi için büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Dolayısıyla Wii U felaketinin ardından gelen bir Nintendo konsolunun bu kadar başarılı olması, pek çok kişiyi şaşırttı.

  Nintendo Switch’in bu kadar başarılı olmasında birinci parti oyunların da inkar edilemez bir payı vardı. Zira Nintendo imzası taşıyan yapımlar, Switch satışlarının daha da artmasına hatta patlama yapmasına zemin hazırladı.

  Elbette her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Switch’in de sonu yavaş yavaş geliyor. Zira günümüzde bir konsolun ömrü maksimum 6 ya da 7 sene olarak değerlendiriliyor. Bu bağlamda Switch’in de son viraja yaklaştığını söyleyebiliriz.

  Nintendo Switch ve Switch Lite: İki cihazın farkı nedir?

  Nintendo yeni konsolu için geri sayıma geçti

  Japon konsol devine yakın kaynaklar, yeni nesil konsol için çalışmaların çoktan başladığını dile getiriyorlar. Hatta Nintendo’nun yeni konsolu için gelecek olan çıkış oyunları bile belirlenmiş durumda. Peki ama Nintendo’nun yeni konsolu nasıl bir formatta karşımıza çıkacak.

  Sızdırılan bilgilere göre, Switch’in başarısından ötürü aynı çizgi devam ettirilecek. Yani Nintendo Switch benzeri hibrit bir konsol ile yola devam edecek. Yeni konsolun, Switch’ten en büyük farkı ise tabi ki gücü olacak.

  Malum şu sıralar Steam Deck ve ROG Ally gibi el konsolları Switch’i ciddi anlamda sıkıştırmış durumda. İşte Nintendo bu iki konsoldan da güçlü bir el konsolu ile piyasayı sallamayı planlıyor.

  Tabi ki Nintendo’nun yeni nesil konsolundaki en sağlam kozu yine özel oyunları olacak. Sızdırılan bilgilere göre yeni nesil Nintendo konsolu ile birlikte yeni bir Zelda ve yeni bir Pokemon oyununun gelmesi kesin. Ayrıca Super Mario Odyssey 2 de yeni nesil Nintendo konsolunda karşımıza çıkacak olan ilk yapımlar arasında yer alacak.

  Güçlü yapısı sayesinde 3. Parti oyun yapımcılarının desteğini de arkasına alacak olan Nintendo’nun yeni konsolunun 2024 yılında duyurulması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN