Nintendo yeni bir oyun konsoluyla geliyor

0

Nintendo, Switch serisine artan talebe karşılık verebilmek için üretimi hızlandırma kararı aldı. Oyun şirketinin gelecek yıl Nintendo Switch Pro adıyla yeni bir oyun konsolu çıkarması bekleniyor.

60 milyondan fazla satan Nintendo Switch serisi en çok rağbet gören oyun konsollarından biri olarak göze çarpıyor. Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden biri olan Nintendo, artan talebe karşılık verebilmek için Switch üretimini hızlandırmaya karar verdi.

Bu yıl için 22 milyon Switch üretimi planlanırken geçen ay bu sayı Nintendo tarafından 25 milyona çıkarıldı. Satışlar beklentilerin üzerinde gerçekleşince hedef 30 milyona kadar çıktı. Tüm dünyanın içinde bulunduğu COVID-19 salgını sürecinin ise satışların artmasındaki en büyük etkenlerden biri olduğu düşünülüyor.

Konsol satışlarının artmasıyla birlikte oyun satışları da artıyor. Nintendo tarafından Mart ayında satışa çıkarılan Animal Crossing: New Horizons oyunu, sadece ilk üç ay içinde 20 milyondan fazla sattı. Nintendo’nun en çok satan oyunlarında Mario Kart 8 Deluxe ilk sırayı alırken, Animal Crossing kısa zamandaki başarısıyla ikinci sırada yer alıyor.

Nintendo Switch Pro yolda

Satışların artışından memnun olan şirket, yeni bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Nintendo Switch Pro ismini taşıyacak olan yeni oyun konsolunun gelecek yıl tanıtılması bekleniyorBloomberg’te yer alan habere göre, Nintendo’daki oyun geliştiricilerinden oyunlarını 4K’ya hazırlamaları istenmiş. Bu durum da yeni gelecek olan oyun konsolunun 4K desteği ve daha güçlü bir donanıma sahip olacağının habercisi.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın