Nintendo Switch’e 2 yeni Pokemon oyunu geliyor

0

Kasım ayında Nintendo Switch platformuna gelecek oyunlar şöyle; Pokémon: Let’s Go, Pikachu! ve Pokémon: Let’s Go, Eevee! İşte detaylar…

Nintendo Switch’teki oyun kapsamının genişletilme planları doğultusunda iki yeni Pokemon oyunu için ayrıntılar kamuoyuyla paylaşıldı. Nintendo Switch’e gelecek olan yapımlar, Pokémon: Let’s Go, Pikachu! ve Pokémon: Let’s Go, Eevee! isimlerine sahip olacak. 16 Kasım 2018 itibarıyla çıkışını gerçekleştireceği kaydedilen yapımlar RPG türünde olacak.

Oyunda bir harita üzerinde rakipler görülebilecek ve karşılaşmalar seçilebilecek. Ek olarak co-op özelliği sayesinde bir arkadaş, diğerine yardımcı olabilecek. Bu ayrıntıya ilişkin açıklama, ‘geleneksel Pokemon oyunlarından farklı olarak tamamen yeni bir oyun deneyimi sunmaya çalışıyoruz’ şeklinde.

Sarı renkli Pokemon’un yanı sıra Pokémon Red ve Blue (Japonya’da Pokémon Green olarak da bilinir) ile birlikte çok sayıda farklı argümanın da yer alacağı oyunların küçük çocukların favorileri arasında yer alacağı belirtiliyor.

“Eğlenceli olacak…”

Oyunların geliştiricilerinden Junichi Masuda, Pokémon: Let’s Go, Pikachu! ve Pokémon: Let’s Go, Eevee!’nin oynayanların keyif alacağı yapımlar olacağına emin olduğunu, akıllı telefonla milyonlara ulaşan deneyimin, Nintendo Switch’le daha geniş kapsamda sunulacağını belirtiyor. Arkadaşlarla büyük ekranda oynamanın da eğlenceli olacağının altını çiziyor.

Öte yandan oyunların daha da basitleştirildiği de ifade edildi, böylelikle her yaştan daha çok Pokemon meraklısına erişim sağlanmasının hedeflendiği bilgisi de paylaşılıyor.

Cevap bırakın