Nintendo Switch Pro hakkında yeni iddialar

0

Güney Kore kaynaklı bir haber göre, olası Switch Pro’nun “Pro” etiketi tartışmaları da beraberinde getirebilir. Neden mi? İşte yanıtı…

Her ne kadar en iyi oyun konsolu hangisi tartışması hiç bitmeyecek de olsa, Switch sayesinde Nintendo’nun da kendisini bu tartışmanın içinde bulduğu rahatlıkla söylenebilir. Güç konusunda ise Nintendo hayranları bile Xbox One ve PlayStation 4’ün Switch’ten iyi olduğunu kabul ediyor. Bundan dolayı Nintendo Switch Pro isimli daha güçlü bir modelin çıkması bekleniyor.

Lite versiyonunu çıkardıktan kısa zaman sonra orijinal versiyonu da iyileştirmelerle güçlendiren Nintendo, daha uzun pil ömrü vaat etmişti. Fakat bu yenilenen konsol Switch 2 ya da Switch Pro olarak adlandırılmadı.

Güney Kore kaynaklı bir haber göre, Switch Pro’nun “Pro” etiketini pek de hak etmediği anlaşılıyor. Söz konusu haberde Nintendo’nun Nvidia ile beraber konsolun performansını artıracak özel bir işlemci üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Fakat iddiaya göre bu işlemci beklenen 4K’yı desteklemeyecek.

Bu iddia biraz garip gelebilir. Çünkü zaten Switch’teki Tegra X1 işlemci, 4K çıkış desteğine sahip. Hatta Nvidia’nın mevcut Shield Android TV cihazları da 4K’yı destekliyor.

Switch’in TV modu aktifken HD veya Full HD oyunları çalıştırmak için çok fazla veri işlediği bilinen bir gerçek. Özel işlemciyle beraber sağlanacak güç artsa da, bu güç 4K çözünürlüğe yetmeyecek gibi görünüyor.

Nintendo Switch Pro ne zaman çıkıyor?

Mevcut duruma bakıldığında Nintendo Switch Pro zamanında da çıksa büyük bir hayal kırıklığına uğratacağa benziyor. Fakat zaten aynı haberde yeni işlemcinin tamamlanması için daha çok süreye ihtiyaç olduğu söyleniyor. Buradan hareketle de konsolun 2020 sonrasında çıkacağını öngörmek mümkün.

Cevap bırakın