Nintendo 3DS mini oyun konsoluna veda

0

75 milyondan fazla satış yapmayı başaran Nintendo 3DS el konsolu serisi üretimden kalkıyor. Son dönemde satışları düşen oyun konsolu yerini Nintendo Switch ve Switch Lite modellerine bıraktı bile…

İnternet üzerindeki içerik mağazası kapatılan Nintendo 3DS el konsolu serisi, şimdi de tamamen üretimden kalkıyor. 2011 yılında ilk kez piyasaya sürülen oyun konsolu için yolun sonuna gelindiği açıklandı. 9 senedir piyasada olan ve büyük ilgi gören 3DS oyun konsolu, dönemin yükselen trendi 3D teknolojilerine yer veriyordu. En büyük ilgi görme sebeplerinden biri olarak bu özelliği gösterilen oyun konsolunun ardından daha iddialı Nintendo 3DS XL, yenilenmiş 3DS ve 3DS XL, tek parça Nintendo 2DS ve 3 boyutlu olmayan kapaklı 2DS XL modelleri de piyasaya çıktı.

Oyun konsolu serisi toplamda 75 milyon civarında satış gerçekleştirdi. Ancak yılın ilk yarısında 2019’a kıyasla yüzde 70 civarında bir düşüş yaşayınca artık üretimden kaldırılması gerektiğine karar verildi.

3DS oyun konsolunun yerini bırakacağı Nintendo Switch ve Switch Lite ise oldukça iyi satışlar yaparak firmayı memnun etmeye devam ediyor.

Nintendo Switch serisi, yılın üçüncü çeyreğinde 5 milyon 680 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Böylelikle toplamda 62 milyon satışa ulaşmayı başardı. Ayrıca seride 4K çözünürlüğü oynatabilen bir Pro versiyon çıkarılması da planlanıyor.

Cevap bırakın