Nikon Coolpix A1000 ve B600 satışta

0

Nikon Coolpix A1000 ve Coolpix B600 modelleri, ABD’nin de aralarında yer aldığı bazı ülkelerde satışa sunuldu. İşte detaylar…

Japon fotoğraf teknolojileri şirketi Nikon, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Coolpix serisinin yeni üyeleri A1000 ve B600’ü, bazı ülkelerde satışa sundu. Model, popüler serideki iddialı seçenekler arasında ve zoom özellikleri ile öne çıkıyorlar.

Kompakt fotoğraf makineleri 35-60x olmak üzere iki oldukça yüksek zoom faktörü ile geliyor. Nikon Coolpix A1000’de 35x zoom özelliğine ek olarak 4K video kaydı, 16 MP fotoğraf, 3 inçlik 180 derece açıyla hareket edebilen dokunmatik ekran, elektronik vizör ve RAW desteği bulunuyor. Ayrıca cihazda mobil cihazlarla kolay paylaşım esasıyla WiFi ve Bluetooth özellikleri de konumlandırılmış durumda. Kullanıcılar, pratik adımlarla fotoğraflarını mobil aygıtlar gönderebiliyorlar.

60x zoom!

Diğer model Coolpix B600, süper-zoom’lu bir kompakt. 60x yakınlaştırma özelliğini dışa doğru oldukça çarpıcı bir şekilde uzayan objektifi ile birlikte sağlıyor. Uzaktaki nesnelerin fotoğraflanması için fotoğraf meraklıları açısından amatör-orta seviye şeklinde tanımlanabilir bir kullanım yapısı vaat ediyor. Pratik özellikler vaat eden modelde aynı zamanda 16 MP’lik fotoğraf çekimi gerçekleştirilebiliyor.

Bunun dışında kimi özelliklerinin A1000’den düşük olduğunu belirtelim; örneğin hareket edebilen ekran ya da RAW desteği sunulmadığı görülüyor. Mobil cihazlarla kolay paylaşım esasıyla WiFi ve Bluetooth özellikleri ise unutulmamış.

Cevap bırakın