Nike’tan bağcığı mobil uygulama ile sıkılabilen ayakkabı

0

Nike, sıkılık ayarının akıllı telefonlara indirilebilecek bir uygulama sayesinde yapılmasına imkan veren yeni basketbol ayakkabısı ‘Nike Adapt BB’i tanıttı.

Nike, sporun türü, süresi ve -potaya yükselmek gibi- yapılan spesifik hareketlere bağlı olarak ayağın ihtiyaçları değiştiği basketbolda yeni ayakkabısıyla devrim yaratıyor. Spor üreticisi bu kapsamda, kullanıcıların ayakkabılarını istedikleri sıkılığa ayarlayabilmesine ve telefonlarına indirecekleri bir uygulamayla uzaktan ayar yapılabilmelerine imkan veren yeni basketbol ayakkabısı ‘Nike Adapt BB’yi tanıttı.

Kişiye özel sıklık ayarı

Gelişkin bir güç bağcığı sistemi, bir uygulama ve sürekli güncellenen şirkete has bir yazılımı birleştiren Nike Adapt platformu sayesinde, Nike Adapt BB basketbol ayakkabısı gerçekten kişiye özel sıklık ayarı sunuyor.

Kişiye özel bir dişli çark düzeneği, ayağın ihtiyaç duyduğu gerilim düzeyini tespit ediyor ve ayağı rahat ettirmek için gerekli ayarları yapıyor. Ayak altındaki şeritlerin gerilme gücü, yaklaşık 15 kilogramlık bir kuvveti çekmeye yetecek düzeyde. Bu da yaklaşık standart bir paraşüt ipiyle aynı kuvvete denk geliyor ve ayağı farklı hareketler esnasında korumaya alıyor. Tam bu noktada ayakkabının beyni, yani FitAdapt teknolojisi devreye giriyor. İster manuel, ister akıllı telefondaki Nike Adapt uygulamasını kullanarak oyuncular, maçın farklı anlarına göre farklı sıklık ayarı seçebiliyor.

Ayakkabının dijital uygulaması ve isteğe bağlı yazılım güncellemeleri arasındaki neredeyse ilişki nedeniyle Nike Adapt BB, Nike’ın ilk sürekli güncellenen performans ürünü olmasıyla da dikkat çekiyor.

Cevap bırakın