NFT pazaryerleri kullanıcılara fayda sağlamak için rekabet ediyor

0

NFT pazarının son üç ayda yaşadığı büyük çöküşe rağmen hem Web3 hem de Web2 alanlarındaki platformlar NFT’leri kucaklamaya devam etti.

NFT endüstrisi son zamanlarda merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap ve NFT ticaret platformu OpenSea’nın NFT toplayıcıları satın aldığını, geleneksel e-ticaret oyuncuları eBay ve Shopify’ın NFT pazarları kurduğunu gördü. Huobi Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, NFT pazarındaki bu tür hareketler kullanıcılara avantajlar sağlayacak.

“NFT Sektöründe Büyük Hamleler – NFT’leri Neler Bekliyor?” başlıklı rapor, NFT’lerin kripto para biriminin ana kullanımlarından biri haline geldiğini belirtiyor. Haziran itibariyle, tekil DEX kullanıcılarından (369.000) daha fazla NFT alıp satan tekil kişi (375.000) var ve NFT’ler, bir sonraki Web3 kullanıcı dalgasını yakalamada önemli bir rol oynuyor.

Uniswap ve OpenSea’nin Genie ve Gem toplayıcıları satın alması, bu tür pazar toplayıcıların NFT endüstrisinde oynadığı önemli rolü gösteriyor. Daha fazla NFT pazaryeri ortaya çıktıkça, kullanıcıların tek bir arayüz içinde pazaryerlerinde listelere göz atmalarına ve bunları görüntülemelerine izin verebilen pazar toplayıcılara duyulan ihtiyaç her zamankinden daha fazla olacak. Bu satın almalarla OpenSea ve Uniswap, kendilerini NFT alanında lider ticaret platformları olarak konumlandırdılar.

Rapor, gelecekteki NFT ticaret platformlarının uyumluluk, esneklik ve likidite alanlarında rekabet edeceğini belirtiyor. Pazar toplayıcının yeni pazaryerleriyle mümkün olan en kısa sürede uyumluluğu elde etmesi veya kullanıcıları daha iyi uyumluluğa sahip diğer toplayıcılara kaptırma riski çok önemli olacak. Böyle bir senaryo, LookRare pazarı piyasaya sürüldüğünde hızla uyumluluk sağlayamaması nedeniyle kullanıcı tabanının önemli bir bölümünü kaybeden toplayıcı Genie’de yaşandı.

Çoğu pazarda NFT ticareti şu anda tek ödeme şekli olarak ETH’yi kabul etse de Uniswap’ın DEX altyapısı ve NFT likidite havuzlarıyla ilgili önceki deneyimi, büyük olasılıkla çoklu tokeni ödeme yöntemleri ve likidite havuzu ticaretinin gelecekte NFT ticareti için ana yöntemler olacağı anlamına geliyor.

Cevap bırakın