Next Game Startup oyun girişimciliği yarışması kayıtları için son gün: 27 Haziran

0

Oyun sektörüne adım atmak isteyen genç girişimcilerin sektöre katılmalarını ve başarılı girişimler kurmalarını sağlamak için Next Game Startup bu sene de tüm hızıyla devam ediyor.

Digi Game Startup Studio’nun desteğiyle beraber 10’dan fazla stüdyo şirketleşerek toplamda 9 Milyon TL değerleme ile yatırım aldılar. Bu sene de 3.’sü düzenlenen yarışmada İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ destekleriyle, Türkiye’de büyüyen oyun pazarındaki ekiplere büyük fırsatlar sunmak üzere yeniden kayıtlarını başlattı. Geliştiriciler nextgamestartup.com adresi üzerinden 27 Haziran 2022 tarihine kadar oyun demolarını gönderip formu doldurarak kayıt yapabilirler.

Next Game Startup 2022 Yılında Oyun Geliştiricilerine Yol Göstermeye Devam Ediyor

Türkiye’de oyun sektörüne giriş yapmak isteyen geliştiricilerin tek ihtiyacı olan geliştirdikleri projenin oynanabilir bir demoya sahip olması. Kayıtlar kapandıktan sonraki 3 aylık süreçte Digi Game Startup Studio’nun sağladığı mentor destekleriyle katılımcılar, sadece oyun geliştirme alanında değil; iş modeli oluşturma, inovasyon ve girişimciliği oyun sektörüyle birleştirme, şirketleşme ve yatırım alma sürecine adım atma gibi birçok konuda eğitim alarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Oyun geliştiricileri bilgisayar, mobil ve konsol platformlarına geliştirdikleri projeler ile yarışmaya katılabilir ve yarışma süresince seminer ve atölyeler gibi etkinliklerin yanı sıra sürekli alabilecekleri mentor destekleri ile projelerini bir üst seviyeye taşıyabilirler.

Bu yıl da Eylül ayında 91. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Kültürpark’ta gerçekleştirilmesi planlanan finallere İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak. 9-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan festivalde geliştiriciler sadece oyun severlerle değil aynı zamanda değerli jüri üyeleri, mentorlar ve diğer oyun geliştiricileri ile bir araya gelerek projelerini tüm Türkiye’ye tanıtma şansı bulacaklar. 11 Eylül’de gerçekleşecek olan finalin yanı sıra bağımsız oyun geliştiricilere ayrılan oyun stantları ile de oyunlarının reklamını ilk adımlarından itibaren yapabilecekler.

Cevap bırakın