Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürNetflix’in indirme özelliği artık daha akıllı

  Netflix’in indirme özelliği artık daha akıllı

  Netflix uygulaması için bir dizi kullanıcı dostu yenilik söz konusu…

  İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde, internet bağlantınız olmadan da Netflix’teki dizileri, filmleri ve belgeselleri izlemenizi sağlayan indirme özelliği artık daha akıllı hale geldi.

  Yapımları mobil cihazlarınıza indirerek ister evle iş arasında gidip gelirken ister seyahatte ya da internetin çekmediği veya sorunlu yerlerde video izleyebilmenizi sağlayan bu özelliğin gördüğü rağbet nedeniyle Netflix, uygulamanın teknolojisini geliştirdi.

  Akıllı indirme…

  Artık indirdiğiniz bir bölümü izlemeyi bitirdikten sonra Netflix, ‘akıllı indirme’ ile o bölümü silecek ve ardından otomatik olarak sıradaki bölümü indirecek. Akıllı indirme sadece wi-fi bağlantısı ile gerçekleşecek. (societyofrock.com)

  Yani bundan böyle ihtiyaç duyulmayan dosyaların tek tek silinmesine gerek kalmıyor ve dizinin bir sonraki bölümüne geçiş yapmak çok daha kolay. Sadece bir bölüm indirilmesi yeterli, akabinde diğer bölüm mobil cihazda hazır olacak. Yeni özellik hem çok pratik hem de zaman kazandırıyor.

  Şirketin Ürün İnovasyon Yöneticisi Cameron Carson “2016 yılında kullanıma sunulan indirme özelliği çok sevildiğini gördük. Mobil deneyimi üyelerimiz için daha kolay ve daha eğlenceli kılmak amacıyla sürekli çalışıyoruz. Bugün de ‘akıllı indirme’ özelliğinin tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Hem ‘akıllı indirme’ hem mobil özel video, sevdiğiniz yapımları her yere beraberinizde götürmenizi mümkün kılıyor” dedi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN