Netflix Benzeri Ücretsiz Film Servisleri

      Filmleri ve TV şovlarını ücretsiz izlemek için Netflix benzeri internet servisleri bulunuyor.  Bilgisayar veya akıllı telefon dışında, film ve TV şovlarını izlemek için özel bir cihaza da ihtiyacınız bulunmuyor. Netflix benzeri ücretsiz film izlenilebilen bu servislerde abonelik olmadığından, filmlerde reklam gösterilebiliyor. Netflix Alternatifi Ücretsiz Film Servisleri

      Netflix benzeri ücretsiz film izlenebilecek servislere örnekler vererek devam edelim.

TubiTV

source: tubitv.com

      TubiTV, isteğe bağlı binlerce film ve TV şovu sunuyor. Genel olarak, ücretsiz film hizmeti veren çoğu servis de olduğu gibi, Tubi’de gişe filmlerinin en son sürümlerini sunmuyor. TubiTV’de harika bir arama işlevi bulunuyor. Birkaç karakterden oluşan rasgele bir kelime girildiğinde, ilginç ve tanıdık gelmeyen başlıklardan oluşan bir içerik listesi sunuluyor.

      Tubi’yi popüler Roku, Apple TV, Amazon Fire TV, Xbox, Playstation ve Chromecast cihazlarında kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, TiVO, Android TV, Xfinity ve Cox Contour için de uygulamaları bulunuyor.

      Samsung, Sony gibi akıllı TV’lere Tubi uygulaması yüklenebiliyor. Diğer taraftan, Tubi’yi  standart bir web tarayıcısından da izleyebiliyorsunuz.

Roku Channel

source: therokuchannel.roku.com

      Roku Channel’da ücretsiz filmler, TV şovları, canlı TV yayınları bulunuyor. Bir Roku TV ya da akıllı TV’niz varsa, Roku cihazınıza herhangi bir kanal ekler gibi Roku Chaneel’ı da ekleyebiliyorsunuz.  Roku cihazınız olmasa bile içerikleri bilgisayardan veya mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak takip edebiliyorsunuz.

      Filmlerin bazılarında reklam bulunuyor. Platforma eklenecek yeni filmler için geri sayım hizmeti veriliyor. Platformdaki filmlerin yüksek çözünürlükte ve kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

      Sitedeki filmleri ararken, kategori veya popülariteye göre sıralama gibi hizmetler bulunmasa da, oyuncu veya yönetmen arayabilir, bu ay eklenen trend video ve başlıkları görebilirsiniz.

Plex

source: watch.plex.tv

      Plex, ilk bakısta göründüğünden çok daha büyük bir servis olarak öne çıkıyor. Ücretsiz orijinal büyüklükte filmlere ek olarak, TV şovları, podcast’ler, canlı TV ve evde medya servisi olarak hizmet veren ilgili yazılımlara ev sahipliği yapıyor.

      Şu an arşivinde 20.000 den fazla ücretsiz film ve TV şovu bulunuyor.  Aksiyon ve suç gibi geleneksel  türlerle birlikte, sinema, aktör veya kanala göre de sıralama yapabiliyorsunuz.

      Film izleme sayfasında, tam oyuncu listesi, incelemeler ve fragman gibi filmin tam bir resmini oluşturan içerikler bulunuyor.

      Filmlerin tümünde olmasa da çoğunda altyazı bulunuyor. Kullanıcı hesabı gerekmeyen platformda kolay pasif izlemek için liste de oluşturulabiliyor.

IMDb TV

source: www.amazon.com

      IMDb, kapsamlı film bilgileri ve fragman veri tabanıyla tanıtmış olsa da, aynı zamanda ücretsiz film ve TV şovu arşivine sahiptir. Amazon’un Prime Video web sitesinden erişilebilen IMDb TV’de; en son eklenenler, en popüler, IMDb Orijinalleri, haftanın filmleri, kanallar ve türler gibi içeriklere göz atabiliyorsunuz. 

      Servisteki video oynatıcısı; altyazıları açmaya, altyazının ekranda görünme şeklini ayarlamaya, video kalitesini değiştirmeye ve tam ekran moduna geçmeye olanak sağlıyor.

      Twitter takip için @salihertugrul   YouTube kanalım

Cevap bırakın