Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraNCTech’ten Google Street View’a özel kamera

  NCTech’ten Google Street View’a özel kamera

  device-carousel1İngiliz merkezli görüntüleme şirketi NCTech, üzerinde 4 farklı sensor bulunan ve tek çekimde 360 derece görüntü sunabilen yeni kamerasını duyurdu. Firmanın iddiasına göre kamera, 2 dakikadan daha kısa sürede sokak veya bir mekanı fotoğraflayarak size 360 derece olarak sunabiliyor.

  Iris360 olarak adlandırılan bu cihaz, 4 farklı lens yapısına sahip. Sensörlerin önünde yer alan bu lenslerin her biri 90 derecelik görüntü alabiliyor. Sensörler görüntü alınacağı zaman aynı anda tetikleniyor ve kameranın içinde otomatik olarak birleştiriliyor. Size sunulan son final görüntü 360×295 derecelik bir alanı kapsıyor. Öte yandan + ve – 5 derecelik sapma olabiliyor. Ayrıca cihazın üzerinde HDR yani yüksek ışık aralığına sahip görüntüler alabileceğiniz ayrı bir mod bulunuyor. Çok parlak ve çok karanlık alanlar için ayrı ayrı pozlar kaydediliyor ve her ayrı alan için ayrı beyaz dengesi ayarlanabiliyor.

  google_cam_43Cihazın batarya ömrü yaklaşık 4 saat yetecek şekilde ve toplamda 400’e yakın görüntü kaydedebiliyor. Wi-fi üzerinden akıllı telefon veya tablet ile kontrol imkanı sunan cihaz üzerinde GPS ve dijital pusula da bulunuyor. Bunların dışında hareket sensörleride var.

  GPS ve pusula görüntünün konumu hakkında kesin bir bilgi verebilirken hareket sensörleri de görüntünün işlenmesi sırasında işe yarıyor. Cihaz, Google için geliştirilmiş olsa da diğer panaromik görüntüleme platformları için de uygun. Cihazın Avrupa fiyatı 1799 Euro olarak belirlenmiş.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN