NBA takımı Sacramento Kings’ten artırılmış gerçeklik uygulaması

0

Geçtiğimiz günlerde bu yılın Turkish Airlines EuroLeague şampiyonu olan Türk basketbol takımı Fenerbahçe Doğuş’tan transfer ettiği Bogdan Bogdanovic’le gündeme gelen Sacramento Kings, bu kez de teknoloji alanındaki ilgi çekici hamlesiyle dikkat çekti. NBA takımı, spor giyim markası Nike ile işbirliği içinde geliştirilen artırılmış gerçeklik (AR) uygulamasını duyurdu. Söz konusu uygulama, destekleyen akıllı telefonlar ve bu alanda geliştirilmiş ekipmanlar tarafından deneyimlenebilecek.

Taraftarlar için geliştirilen Sacramento Kings’in yeni artırılmış gerçeklik uygulamasında takımın üniformalarının kişileştirililmesi, yıldız oyuncularla aynı karede fotoğraflanabilme gibi dikkat çekici özellikler bulunuyor.

Bu daha başlangıç…

Genç taraftarların yoğun ilgisini çekeceği kaydedilen uygulamayla ilgili konuşan Kings’in teknolojiden sorumlu ismi Ryan Montoya; bu teknolojiyle üniforma tasarımının son şeklinin, dünyanın her yerindeki basketbol severler tarafından benzeri görülmemiş ayrıntılarla özelleştirilebilecek olmasının altı çiziliyor.Ayrıca NBA ve Nike ile bir arada yürütülen artırılmış gerçeklik deneyiminin uzun soluklu bir geleneğin inşası olduğu kaydedilerek devam eden süreçte yeni sürprizler olabileceğine işaret ediyor.

İlham veriyor

Sacramento Kings, bir süredir dijital teknolojilerle iç içe. Twitter’a katılmak, bir sanal gerçeklik şirketine yapılan yatırım, oyuncu röportajları için Facebook Live’ı kullanan ilk takım olmak gibi örnekler var. Ayrıca Sacramento şehir merkezinde güneş enerjisi ile aydınlatılan yeni bir spor alanı da oluşturdular. Bu spor kulübünün ilham verici olduğuna şüphe yok.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın