NBA maçları Twitter üzerinden yayınlanabilir

0

2016-02-14t033303z_1841368135_nocid_rtrmadp_3_nba-all-star-saturday-night

Dünyanın en büyük basketbol organizasyonu NBA’de heyecan dolu 2015-2016 sezonunun ardından 2016-2017 için de bekleyiş iyiden iyiye artan merak eşliğinde devam ediyor. Bilindiği üzere 2016 NBA Play-Off’larında final serisini Golden State Warriors’ı 4-3 mağlup eden Cleveland Cavaliers kazanmış, müsabakalar Türkiye’de de yoğun ilgi görmüştü. Yeni sezonda hangi takım kimi kadrosuna katacak, yeni oyuncular neler getirecek gibi sorularla birlikte ilginç bir gelişme daha öne çıkıyor…

Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

Mikro blog ağı Twitter’ın NBA maçlarının yayın haklarının satın alınmasıyla ilgili girişim başlattığı iddiası önde gelen medya platformlarında yer buldu.

Daha önce Wimbledon Tenis Turnuvası gibi büyük organizasyonların da yayını gerçekleştiren Twitter’ın NBA maçlarının yayını gerçekleştirmeye de uzak olmadığı belirtiliyor. İngiltere’de düzenlenen prestijli tenis turnuvasının yayını, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti ve tarihte bir ilkti.

MLS maçları da yayınlanabilir

Twitter’ın söz konusu adımı atmasının nedeni olarak başta ABD olmak üzere popülaritesini daha da artırma isteğinin yattığı ise altı çizilen detaylar arasında. Sosyal medya şirketinin NBA maçlarının yanı sıra ABD futbol ligi Major League Soccer (MLS) maçlarına talip olduğu da iddialar arasında.

Her iki ligin maçlarını Periscope yayını şeklinde kullanıcılarına sunması beklenen Twitter’ın adımları merakla bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın