NBA Live 2018 duyuruldu

0

Yılın en önemli oyun fuarlarından E3 2017 kapsamında gerçekleştirilen duyurulardan biri de NBA Live 2018. İşte kökeni çok eskilere dayanan basketbol oyunundaki son duruma ilişkin detaylar…

Basketbol oyunları dendiğinde 90’ların ve 2000’lerin büyük kısmında rakipsiz olan NBA Live serisi, son yıllarda tahtını çoğu otoriteye göre NBA 2K serisine devretti. Ancak oyunun arkasındaki ünlü geliştirici Electronic Arts, sonraki oyunuyla bu spekülasyonları tamamen değiştirmek istiyor.

FIFA serisiyle yakaladığı başarıyı NBA Live serisine de taşımak isteyen Electronic Arts, NBA Live 2018 ile fark yaratma niyetinde. Grafiklerin daha da geliştirildiği bir deneyim vaat eden yapımda basketbolcuların yüz ifadelerine de yoğun çaba sarfedildiği belirtiliyor.

Kişileştirme ve özelleştirmeler üzerinde durulduğu kaydedilen oyunda, sunulan en önemli yenilik The One adını alan mod. Yeni mod ile tek kişilik bir kariyer deneyimi söz konusu oluyor. Kendi oyuncunuzu ister yüksek post, ister point guard, dilediğiniz şekilde yapılandırabiliyorsunuz. Dikkat çeken detay ise kariyerin NBA arenasında sürdürülebileceği gibi sokakta da devam edebilecek olması. Ayrıca karakter geliştirilirken çeşitli eşyalar da alınabiliyor.

Ve oyunla ilgili bazı videolar da paylaşıldı. İyi seyirler…

NBA Live 2018’in demosunun Ağustos ayında belli bir noktaya ulaşacağı ifade edildi. NBA Live 2018 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı ise tanıdık; nihai sürüm hemen her yıl olduğu gibi eylül ayında gelecek…

Cevap bırakın