NBA efsanesi, VR gözlüğü Magic Leap’ı denedi

0

 

Sanal gerçeklik ekipmanları her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Dünyada her yıl, önceki yıla göre daha fazla kişi bu yenilikçi teknolojileri deneyimlemek istiyor. Ülkemizde de özellikle oyun konsollarıyla gelen ürünlere ilgi yoğun.

 

Bu noktada yeni üreticilerin pastadan pay alma yarışı da tüm hızıyla devam ediyor. Bu üreticilerden biri de Magic Leap. Geçtiğimiz aylarda ilginç sanal gerçeklik aygıtı ile kamuoyunda ses getiren markanın önümüzdeki aylarda satışa sunulacak modeli, NBA efsanelerinden Shaquille O’Neal tarafından denendi. O’Neal, Magic Leap’ı taktıktan sonra bir masaya işaret ederek basketbol maçı izlediğini söyledi. Ayrıca kendini 3D avatar halinde gördüğünü ifade ederek, ‘Bu gözlükleri taktım ve hayatımda şimdiye kadar gördüğüm en güzel uzun boylu adamı gördüm’ dedi.

 

 Elbette Shaq’in gördükleri hakkında fazla bir detay yok, ancak görünüşe göre teknoloji ürünü için ‘tanıtım’ çalışmaları hızla sürüyor. Bilindiği üzere Magic Leap CEO’su Rony Abovitz, NBA yöneticilerinden Adam Silver’la bir ortaklık anlaşmasına imza atmıştı, bu açıdan sanal gerçeklik aygıtının NBA’e bir şekilde entegre olabileceğini düşünmek de olası ihtimaller arasında dahil oldu.

 

Öte yandan NBA efsanesinin ilk teknoloji adımından söz etmedik, eski sporcu daha önce de çeşitli firmalar için ekranların karşısına çıktı.

MediaMarkt’ta satışa sunulan sanal gerçeklik ekipmanlarından bazılarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

 

Cevap bırakın