Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiNano uçlu kalemi ile dikkat çeken LG Stylus 2 tanıtıldı

  Nano uçlu kalemi ile dikkat çeken LG Stylus 2 tanıtıldı

  lg-stylus-2LG, önümüzdeki günlerde başlayacak teknoloji fuarı Mobile World Congress (MWC) 2016 öncesinde sürpriz bir şekilde akıllı telefon duyurusu gerçekleştirdi. Güney Koreli şirketin yeni akıllı telefonu LG Stylus 2 adıyla geliyor ve cihaz, G4 Stylus’ın devamı konumunda yer alıyor. Öne çıkan özellikleri arasında Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümü de var…

  Akıllı telefon, kutu içeriğindeki nano kaplamalı uca sahip akıllı kalemi ve büyük ekran boyutu ile dikkat çekiyor. Nano kaplama, kauçuk ucun yerini alırken bu sayede daha stabil kullanım vaat ediliyor. Akıllı kalem, cihazdan çıkarılabilir yapıda ve bir dizi fonksiyonel özelliği de beraberinde getiriyor. Örneğin yerinden çıkarıldığında Pop Memo ve Pop Scanner kısayollarını da bulunduran bir kısayol ekranı çıkıyor.

  Öte yandan cihazdaki teknik detaylar orta sınıf bir modele işaret ediyor. 5.7 inçlik ekranda sunulan çözünürlük değeri HD. 1.5 GB RAM, 1.2 GHz maksimum saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci ve 16 GB dahili depolama kapasitesi diğer öne çıkan özellikler. Ayrıca 3000 mAh pil, 13 MP arka/8MP ön kamera da Stylus 2’nin teknik detayları arasında.

  Titan, beyaz ve kahverengi renklerle satışa sunulacağı bildirilen model, büyük boyutlarına karşın 145 gramlık nispeten düşük ağırlığıyla da iddialı. Kalınlığı ise 7 mm’nin biraz üzerinde. Cihazın fiyatına ilişkin bilgi ise henüz paylaşılmış değil. Ancak kısa süre içinde satışa sunulacağını belirtelim.

  LG, MWC kapsamında 2016 yılındaki amiral gemisi modeli G5’i tanıtacağını duyurmuştu. Stylus 2 de etkinlik kapsamında, 22-25 Şubat tarihleri arasında ilk kez görücüye çıkacak. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN