İddia: Sonraki Apple Watch Nano-SIM destekli olacak

0

Görünüşe göre Apple sonunda akıllı saatinin iPhone bağımlılığını ortadan kaldırmaya karar verdi. Ortaya çıkan bilgilere göre sonraki Apple Watch’un nano-SIM kart destekli (hücresel veri özelliğine sahip) sürümü bu yıl sonunda satışa çıkacak.

Bloomberg tarafından yayınlanan haberlere göre Apple, şu sıralar hücresel veri özellikli bir Apple Watch üzerinde çalışıyor. Açıkçası gerçekleşmesi hâlinde bu saatin eksenini kaydıracak bir hamle olabilir. Elbette bu detayların birer spekülasyon olduğunun altını çizelim; Apple, henüz konuya dair bir açıklamada bulunmuş değil.

İlk Apple Watch, 2 yıl önce çıkmıştı. Eğer Apple bu beklenen hamleyi atarsa Apple Watch’un kullanıcı tabanı da ciddi derecede artabilir. Habere göre, yeni Apple Watch’da Intel tarafından sağlanan LTE çipler kullanılacak. Hatta Apple’ın ABD ve Avrupa’daki çeşitli telekomünikasyon firmalarıyla şimdiden görüşmeleri başlamış olduğu kaydediliyor.

Her ne kadar şu anda da hücresel veri destekli akıllı saatler piyasada yer alsa da, çipsetleri ve bataryaları sebebiyle tasarım açısından eleştiri oklarına maruz kalabiliyorlar. Bu noktada Apple, mevcut akıllı saatine söz konusu fonksiyonelliği katarsa potansiyel kullanıcılarının beğenisini daha fazla kazanabilir.

Apple Watch dünyadaki akıllı saat piyasasını domine etmeye devam ediyor. Firma tarafından yayınlanan raporlarda, son çeyrekte  satışlarda yüzde 50 artış olduğu açıklanmıştı.

Şu anda iddia edilen hücresel veri özelliğine sahip Apple Watch fiyatları hakkında net bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın