MWC 2020’de tanıtılması planlanan telefonlar

0

Bu yıl koronavirüs yüzünden yapılamayan MWC 2020 fuarında tanıtılması beklenen telefonları sizler için sıraladık.

Dünyanın en büyük mobil teknolojiler fuarı olan MWC ya da uzun ismiyle Mobile World Congress, 24-27 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecekti. Ancak bu yıl fuar Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve halen insanların hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ya da yeni ismiyle Kovid-19 salgını yüzünden iptal edildi. Konuyla ilgili olarak MWC’yi düzenleyen şirket GSMA’in konuyla ilgili açıklamasını internet sitesinde okuyabilirsiniz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da birçok marka aylar öncesinden yeni telefon ve cihazlarını bu fuarda duyurmak için planlamalarını yapmıştı.

MWC 2020’de tanıtılması planlanan telefonlar

Bu yazımızda MWC 2020’de tanıtılması planlanan telefonlara göz atıyoruz. Bu modellerin büyük bir çoğunluğu Şubat ayı içinde, bir kısmı da ilerleyen aylarda tanıtılacak. Genelde amiral gemisi modeller olan bu telefonların sektöre önemli bir hareket getireceğini de belirtelim.

OPPO – Find X2

Fuarın önemli modellerinden biri olacak OPPO Find X2 gelişmiş donanım özellikleriyle dikkat çeken bir telefon. Henüz detayları belli olmayan modelin Snapdragon 865 işlemci kullanması bekleniyor. 65 Watt gücünde kablolu bir şarj desteği ile gelen telefonun Mart ayı içinde tanıtılacağı düşünülüyor. Ancak bu konuda şimdilik resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

Sony

Ülkemizde mobil cihaz tarafındaki operasyonlarını durdurmuş olsa da sağlam bir kitlesi bulunan Sony de yeni modellerini MWC 2020’de sergilemeyi planlıyordu. Fuardaki etkinliğinin tarihini 24 Şubat olarak açıklayan marka yeni modellerini çevrimiçi bir etkinlikle yine bu tarihte YouTube üzerinden canlı yayınla duyuracak. Sony’nin bu etkinlikte Xperia 1.1, Xperia 5 ve Xperia 9 isimli modelleri tanıtması bekleniyor.

realme X50 Pro 5G

OPPO ile beraber BBK firmasının çatısı altında faaliyet gösteren realme de yeni bir modelini fuarda tanıtmayı planlıyordu. realme X50 Pro 5G isimli yeni model adından da anlaşılacağı üzere 5G destekli olacak model amiral gemisi özellikleriyle gelecek.

Xiaomi Mi 10

Çin merkezli markanın yeni model ailesi olan Mi 10 ve Mi 10 Pro fuar öncesinde internet üzerinden yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. Çin’de satışa da sunulan bu telefon ailesi neredeyse yok sattı diyebiliriz. Henüz global pazarlarda satışa çıkmayan bu iki model, normalde fuar kapsamında tanıtılacaktı.

Huawei Mate Xs

Huawei’nin ikinci katlanabilir ekranlı modeli olacak Mate Xs de yine MWC kapsamında tanıtalacaktı. Normalde 23 Şubat’ta duyurulması beklenen telefon 24 Şubat’ta düzenlenecek internet üzerindeki bir etkinlikle duyurulacak.

Nokia 9.2

Nokia da fuar sırasında yeni telefon modeli Nokia 9.2’yi tanıtmayı planlıyordu. Bu konuda resmi bir açıklama gelmemiş olsa da beklentiler o yönde idi. Ancak şu an bu yeni modelin ne zaman tanıtılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Bunlara ek olarak fuarda farklı markaların akıllı saati, Microsoft’un yeni nesil HoloLens’i gibi cihazların da tanıtılması bekleniyordu. Ancak MWC 2020 iptal olunca bütün bu tanıtımlar da ileri bir tarihe ertelendi.

Cevap bırakın