Müzik Sevenler için Spotify Alternatifleri

      Müzik endüstrisi internet ve teknolojinin etkisiyle değişiyor. İnsanlar artık parça parça kaynaklardan müzik dinlemek yerine, sabit platformları tercih ediyor. İstenilen her türden müzik içeriğinin bulunduğu Spotify’da bu platformların başında geliyor.  Spotify’ın harika bir platform olmasına rağmen, özellikle kullanılan cihazda kaynak tüketmesi, bu konuda sorun yaşayanlar için problem haline gelebiliyor.  Spotify yerine daha az kaynak tüketen ve farklı bir platform arayanlar için alternatif müzik dinlenebilecek platformlar da bulunuyor.

      Müzik sevenler için Spotify alternatifi olabilecek platformlara örnekler vererek devam edelim.

iHeartRadio

sr: google play

 

      Çok yönlülük ve kişiselleştirilmiş ses deneyimi açısından iHeartRadio,  mükemmel bir araç ve Spotify’a ideal bir alternatif oluşturuyor.

      iHeartRadio platformuyla harika bir müzik deneyimi, mükemmel özelleştirme ve aynı zamanda binlerce radyo istasyonuna erişebiliyorsunuz.

      Uygulama, radyo dinlemenin yanında popüler kanallardan seçtiğiniz podcast’leri dinlemeye de olanak tanıyor.

      Platforma, mobil cihazlarla birlikte aynı zamanda bazı oyun konsollarından da erişim sağlanabiliyor.

SoundCloud

source: soundcloud.com

 

      Bağımsız müzik veya popüler rap dinlemeyi seviyorsanız SoundCloud sizin için doğru bir seçim olabilir. 200 Milyondan fazla parçayla mükemmel bir müzik dinleme platformu olarak ifade edebilirim. SoundCloud, istediğiniz zaman dinleyip keyfini çıkartabileceğiniz geniş bir müzik kitaplığına erişim sağlıyor.

      SoundCloud uygulaması özellikler açısından her güncelleme sonrasında kullanıcılarına daha fazlasını sunmayı hedefliyor.  İş hayatınızda yaratıcı şeyler üzerinde çalışırken, hiç bitmeyen müzikleri dinleyebiliyorsunuz.

      Çalma listeleri, parça atlama ve sanatçı sıralama gibi geniş özelliklere erişmek istiyorsanız SouncCloud’u deneyebilirsiniz.

SoundHound 

source: soundhound.com

 

      Dinlemek istediğiniz şarkıyı sadece mırıldandığınızda bile sizin için bulan SoundHound, daha iyi müzik keyfi için deneyebileceğiniz platformlardan birisi olarak öne çıkıyor.

      Dahili YouTube player ile en sevdiğiniz müzik parçasını dinleyebilir, şarkı sözlerini görüntüleyebilirsiniz. Uygulamanın en iyi yanlarından birisi de, daha iyi müzik deneyimi için Apple müzik veya Spotify gibi müzik servislerine bağlanmaya olanak sağlaması.

      Kesintisiz müzik keyfi için SoundHound’a ücretsiz abone olabilir veya ücretli paketlerini deneyebilirsiniz.

Amazon Müzik 

source: amazon.com

 

      Amazon’un müzik alanındaki yaptıkları sadece müzik albümü satmakla sınırlı değil.  Amazon’un müzik yayını, aboneleri arasında gün geçtikçe daha popüler oluyor.

      Amazon Müzik; sınırsız parça atlama, reklamsız akış, oynatma kontrolleri ve daha fazlasını sunuyor. Platformda 60 milyondan fazla parça bulunuyor.

      Amazon Music, en sevdiğiniz parçayı Amazon Muzik Prime veya sınırsız abonelik aracılığı ile dinlemenizi sağlıyor.  Uygulamanın kullanıcı arayüzü çoğu kişi tarafından başarısız bulunsa da, güçlendirilmiş müzik kaynağı sayesinde iyi bir deneyim sunuyor.

 YouTube Müzik

source: youtube.com

 

      Youtube Müzik platformu, abone olmak için oldukça fazla neden sunuyor. Sayısız müzik ve geniş parça kataloğu ile YouTube Müzik, Spotify için tam anlamı ile alternatif oluşturuyor.

      YouTube Müzik ile tercihlerinize göre dinleyebileceğiniz her daim trend olan şarkılardan oluşan kendi parça listenize erişebiliyorsunuz.

      Kesintisiz müzik deneyiminin keyfini çıkarmak ve bilgisayar veya cep telefonunuza şarkı indirmek için YouTube Music Premium’a geçiş yapmak gerekiyor.

      Twitter  takip için @salihertugrul   YouTube kanalım

Cevap bırakın