‘Müzik dinlemenin ‘bilimsel’ hali IRIS Flow duyuruldu

0

Müziğe daha fazla odaklanılmasını esas alan ‘bilimsel kulaklık’ IRIS Flow ile tanışın…

Hi-tech denilen konseptte üretilen iddialı bir kulaklık modeli daha tüketicilerle buluştu. İngiltere merkezli IRIS tarafından geliştirilen kulaklık, Flow model ismine sahip. Yeni IRIS Flow, fütüristik bilimsel araştırmalara konu olan bir dizi özelliği de günümüze taşıyor.
Modelde sesin geliştirilmiş yapıda dinlenebilmesine ek olarak beyne etki edebilme fonksiyonu da sunuluyor. Zira kulaklık, gönderilen sinyallerle müziğe daha fazla odaklanılması ve kişinin rahatlamasını esas alan nörolojik durumları olumlu yönde etkileyebiliyor.

Müzik dinlemeyi farklı bir seviyeye taşıyan bu ilginç deneyim, bizlere Yuval Noah Harari’nin Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi adlı kitabını anımsatıyor. Kitapta kafaya takılan bir başlıkla konsantrasyon ve odaklanmanın yanı sıra ‘daha doğru kararlar alabilmeyi’ mümkün kılan teknolojilerin geliştirildiğinden bahsediliyor.
Bu noktada geleceğe yönelik tahminler Flow gibi yeni nesil tüketici elektroniği ürünleri ile şimdiden kendini hissettirmeye başlamış durumda.

Flow, Akışını Bul adı verilen bir tanıtım kampanyası ile duyuruldu. Ürünün tanıtım çalışmalarında Aston Martin Red Bull Racing takımının F1 pilotları Max Verstappen ve Alex Albon da yer aldı.

Cevap bırakın