Müziğiniz yerçekimine meydan okusun

0

Ses teknolojilerindeki en büyük yeniliklerden biri kesinlikle kablosuz kulaklıklar. Yolda yürürken kulağınızdan aşağı sallanan ve spor yaparken elinize ayağınıza dolanan kablolar tarihe karışıyor. Artık yürüyüş yaparken, koşu bandında koşarken ve hatta telefon görüşmelerinizi yaparken kablosuz kulaklıklar sayesinde daha esnek olabileceksiniz…

İster kulakiçi ister başbantlı
Kablosuz kulaklık modelleriyle dikkat çeken markalardan Philips, piyasaya en son çıkardığı Flite serisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Serinin içerisinde 2 farklı model var. Bunlardan ilki Hyprlite SHB4205 modeli kulakiçi bir tasarıma sahip. Hafifliğiyle dikkat çeken ve sadece 38 gr gelen Hyprlite kulakiçi kulaklıklar, 12,2 mm ses sürücüleri ile derin ve güçlü bir bas deneyimi yaşatıyor. Tam şarjla 7 saatlik müzik dinleme süresine sahip olan Hyprlite kulaklıkların boyun bandı telefona çağrı geldiğinde titreşerek kullanıcısını uyarıyor. Serinin diğer modeliyse başbantlı bir ürün olan Everlite SHB4805. Güçlü 32 mm sürücüler, sadece 137 gr ağırlığında baş bandı, yumuşak ve ergonomik kulak yastıkları ve ses yalıtımı Everlite kulaklıkların dikkat çeken özelliklerinden… Tam şarjla 13 saatlik kesintisiz müzik dinleme avantajı sunan Everlite kulaklıklar, hızlı şarj teknolojisiyle de sadece 5 dakikalık şarjla 1 saat çalma süresi sağlıyor.

Dış sesi kesiyor
70 yıllık bir geçmişe sahip olan Sennheiser da kablosuz kulaklık üretiminde başarılı modellerini ortaya koyan bir marka. PXC 550 öne çıkan modeller arasında yer alıyor. Ürünün en çok dikkat çeken özelliklerinin başında dışarıdaki gürültünün neredeyse tamamını yok etmesi geliyor. Hibrid NoiseGard aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde sadece dinlediğiniz müziği duymanız sağlanıyor. Hafifliğiyle de ön plana çıkan PXC 550, özel kulak kapsül ve yastık tasarımıyla uzun süreli kullanımlarda bile kulaklarınızı acıtmıyor. Bu kulaklık ile ses açma/azaltma, şarkı durdurma/geçme gibi fonksiyonların yanı sıra telefon çağrıları da yönetilebiliyor. Kulak kapsülüne entegre dokunmatik touchpad ile şarkı, ses seviyesi ve çağrı kontrolü yapılabilen PXC 550, tek şarjla 30 saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

Yüksek pil ömrüne sahip
Plantronics de kablosuz kullanımda yüksek ses kalitesini kulağınıza taşıyan iddialı markaların başında geliyor. Müzik tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir model olan BackBeat 500, yüksek pil ömrü ile farkını ortaya koyuyor. Konforlu yapısıyla 18 saate kadar kullanım süresi tanıyan BackBeat 500 serisini pili tükendiğinde şarj etmek zorunda değilsiniz. Kulaklığın yanında gelen 3.5 mm jak girişli kablosuyla müzik veya film keyfinize devam edebileceğiniz Plantronics BackBeat 500, sizi yarı yolda bırakmıyor. Kulaklığı uzatabileceğiniz metal kollar BackBeat 500 serisine ayrıca bir sağlamlık katıyor. 155 gram ağırlığıyla oldukça hafif bir yapıya sahip olan seri beyaz, siyah, gri ve koyu gri renk seçenekleriyle birlikte geliyor. Üzerindeki mikrofon sayesinde çağrıları da yanıtlayabileceğiniz BackBeat 500 serisi, tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Kablosuz minimalizm
Kablosuz kulaklık modellerinde birbirinden çeşitli ürünler sergileyen markalardan bir diğeri de Sony. Piyasaya en son çıkardığı modeller arasında yer alan WF-1000X, gürültüden kaçıp kendi seçtiğiniz sese odaklanmanızı sağlayan başarılı bir ürün. Minimal tasarım, kulaklığın şık kulaklık başlıklarını kulağınıza rahatlıkla yerleştirmenize, müziğinizi açmanıza ve gerçek dünya ile teması kesmenize imkan veriyor. Herhangi bir kablosunun olmaması, basit ve kusursuz biçimde kendinize odaklanabilmeniz için size alan yaratıyor. 6mm sürücü ile, bu kulaklıktan elde edilen ses, minik boyutlarına rağmen dinamik. Kulaklık, kutusundan çıkarılır çıkarılmaz otomatik olarak açılıyor ve en son eşleştirildikleri cihazla bağlantı kuruyor. 9 saatlik kullanım süresine sahip WF-1000X’i kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken kulaklığınızı kulağınıza takmak…

Cevap bırakın