Mutfaktaki lezzet sırları

0

Yemek pişirmenin en önemli noktası hazırladığınız tarife lezzet katabilmek… Bunun için de pişirme teknikleri ince bir detayı oluşturuyor. Bir yemeği kıvamında pişirmek o yemeğin lezzetli olmasındaki en büyük paydaya sahip. Daha lezzetli yemekler pişirebilmek için sizler için incelediğimiz birkaç ürüne dikkat çekmekte fayda var…

Taş fırın etkisinde pizza keyfi
Evinizde pizza ya da pide yapmak ister misiniz? Beko’nun taş fırın etkisi yaratan pizza pro özelliğine sahip ankastre fırınları ile artık evinizde İtalyan lezzetinde pizza yapmanız mümkün. Ankastre fırınların sıcaklığı 320 dereceye kadar çıkabiliyor. Bu sayede mutfağınızda 5 dakikada hamuru çıtır çıtır bir kıvama getirebilir ve oldukça lezzetli pizza ya da pide hazırlayabilirsiniz. Surf teknolojisine sahip Beko ankastre fırınlar yemeklerin eşit ve mükemmel bir şekilde pişmesini de sağlıyor. Bu teknoloji sıcak havanın fırının her noktasına eşit bir şekilde gönderilmesinde önemli bir rol oynuyor. Surf pişirme sisteminde ısıtıcılarda oluşan sıcak hava, her iki yan duvarda bulunan çok sayıdaki deliklerden pişirme haznesinin içine üfleniyor, pişirilecek gıdanın üzerinde ve tepsilerin altında dolaşıyor. Fırın tepsisindeki yemeğin üzerinde dolaşan sıcak havanın, sadece o tepsi üzerinde kalması sağlanarak alt tepside pişen yemeğin kokusunun üst tepside pişen yemeğin kokusuna karışması da önleniyor.

3 farklı pişirme tarzı
Mutfaklarda önemli bir yere sahip olan ürünlerden biri de ızgaralar. Philips’in yüksek sıcaklık plakalarıyla dikkatleri çeken ızgara ürünleri 3 farklı kullanım şekli sunmasıyla, yemeklerin kolaylıkla hazırlanmasına imkan tanıyor. 70 ila 230 derece sıcaklık arasındaki ayarlanabilir termostatı ile her türlü yiyecek için mükemmel sonuçlar elde etmeyi sağlayan Philips Izgara, hızlı ısınan ve ısıyı sabit tutabilen yüksek gücü ile de kullanıcılarına zaman kazandırıyor. Çoklu ızgara sistemi ile üç farklı fonksiyonu bir arada barındıran Philips Izgara’nın temaslı ızgara konumu sayesinde et, balık, sebze ve sandviçler, çift taraflı hızlı pişirme ile kolayca hazırlanabiliyor. Fırın konumu, enfes pizzalar hazırlamayı sağlarken, domates ve kabak gibi sebzelerin üzerinde etrafa bulaştırmadan peynir eritmeyi ve konuklar için leziz atıştırmalıklar hazırlamayı mümkün kılıyor. Açık konumu ile pratik bir mangala dönüşen Philips Izgara, geniş yüzey alanı sayesinde evde kalabalık misafirleri ağırlamanın bile üstesinden rahatlıkla gelebiliyor.

Multifonksiyonel özellikler…
Mutfaklardaki pişirme ürünleri arasında en dikkat çeken ürünlerden biri de Profilo’nun 8 farklı pişirme programına sahip ankastre fırınlar. Multifonksiyonel özellikleri ile dikkat çeken fırınlar 8 farklı pişirme programı ile yemek yapmayı ayrı bir keyif haline getiriyor. 3D sıcak hava dolaşımı sayesinde ve özel olarak tasarlanmış hava kanalları aracılığı ile ısıyı eşit olarak dağıtma özelliğine sahip olan ürünler, aynı anda iki farklı tepside kokuları birbirine karışmadan yemek yapmayı mümkün kılıyor. En dikkat çekici özellikleri arasında teleskopik tepsi mekanizması yer alan ankastre fırınlar, bu özellikleri ile tepsileri tek elle rahatça öne çekmeyi ve çıkarmayı sağlıyor. Profilo ankastre ocaklar ise 4 gözlü gazlı bölmeleri, cam ocakları ve çelik ocak ızgaraları ile kullanım kolaylığı sunuyor.

Otantik mutfaklar…
Hotpoint’in fırın, ocak ve davlumbazdan oluşan yeni rustik seti, mutfaklarda otantik bir hava oluşturuyor. ‘Antrasit’ ve ‘otantik beyaz’ renk seçenekleriyle tüketicilere sunulan Hotpoint Rustik Set yemek pişirmeyi de keyfe dönüştürüyor. 58 litrelik geniş iç hacme ve derin tepsiye sahip Hotpoint Rustik Fırın ile tek seferde çok daha fazla yemek mükemmel bir şekilde pişiyor. Wok gözü sayesinde daha hızlı ve daha profesyonel yemekler pişirme imkanı sunan Hotpoint Rustik Ocak, gaz emniyet sistemine de sahip.

Cevap bırakın