Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelMutfaklarda yenilenme zamanı

  Mutfaklarda yenilenme zamanı

  Sonbahar aylarının gelmesi ve havaların serinlemesiyle birlikte herkesi bir yenilik havası sardı. Okulların açılmasına az bir zaman kaldı, tatil planları bir sonraki yaza bırakıldı ve yaklaşan yeni mevsime hazırlıklar başladı. Cep telefonumu mu yenilesem, arabayı mı değiştirsem, duvarları mı boyasam derken bir diğer yenilik planınız neden mutfağınıza yönelik olmasın? Kadınların en çok vakit geçirdikleri yer hiç şüphesiz ki mutfaklar. Sabahları burnunuzun ucuna kadar gelen kızarmış ekmek kokusu, akşamları karnınız zil çalarak eve geldiğinizde aldığınız mis gibi çorba kokusu, aslında mutfağınızın bir eseri… Evet, biraz değişiklik iyidir. Şimdi gelin, gelişen teknolojiye ayak uyduralım ve evimizin kalbi mutfağımıza farklı bir tasarım katalım…

  iStock_000020777864_Small

  Çevreye karşı biraz duyarlı olalım lütfen!
  Günümüzün teknolojisiyle tasarlanan yeni buzdolapları yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. LG’nin yeni buzdolapları da bunun güzel bir örneğini bize sunuyor. Yeni nesil buzdolapları sahip olduğu ‘çift pratik kapı sistemi’ ile yiyeceklerin her zaman daha taze ve düzenli bir şekilde saklanmasını sağlıyor. LG, bu güzelliğe bir güzellik daha katmış. Buzdolabına bir tane de Pratik Kapı eklemiş. Tek bir tuşa basılarak açılan bu Pratik Kapı, dolabın dışından yiyecek ve içeceklere rahatlıkla erişilebilmesine olanak sağlıyor. Pratik Kapı gizlenmiş kolay açma tutacağıyla önceden doğranmış sebzeler ve soslar için mükemmel bir saklama bölmesi de sunuyor. Total No Frost teknolojisiyle de buzdolabının içinde bulunan özel bir fan sayesinde soğuk havayı her noktaya eşit dağıtarak yiyecekler için en ideal saklama ortamını sağlıyor. Nem Koruyucu özelliği ise meyvelerin ve sebzelerin uygun nem oranına sahip ortamda saklanarak hızlı çürümesini engelliyor.

  1441963318_LG_Dual_Door_in_Door

  İnternete bağlanan pişirici mi olur?
  Teknoloji gelişiyor dedik ama galiba artık bizim hayal gücümüzün de ötesinde gelişiyor. Başlıktan da okuduğunuz üzere Philips, internete bağlanan bir pişirici geliştirmiş. Airfryer XL adındaki bu çok amaçlı pişirici, ağır ağır pişirme, kızartma, buharda pişirme ve kaynatma dahil olmak üzere önceden programlanmış 21 pişirme fonksiyonuna sahip. Şimdi gelelim, ürünün en çarpıcı özelliğine. Bu pişirici ile akıllı telefonunuz üzerinden yemeklerinizi kontrol edebiliyorsunuz! Nasıl mı? Çok amaçlı pişiriciyi kullanmak için internete bağladıktan sonra ChefConnect uygulamasını indirmeniz yeterli. Çok amaçlı pişirici, yemeğinizin pişme süresi boyunca sizi adım adım yönlendirerek yemek pişirme işini hallediyor ve yemek piştiğinde sizi uyarıyor. Ayrıca, akıllı telefonunuz ile yemeklerinizi kontrol ederken aldığınız besin miktarını dengede tutmanıza yardımcı oluyor.

  cok+amacli+pisirici+2

  Davlumbazım şekil, önümden çekil!
  Mutfaklarda görselliği oluşturan ürünlerin başında davlumbaz geliyor. Siemens’in yeni paslanmaz çelik duvar tipindeki davlumbazları 3 farklı rengiyle hem mutfağınıza şıklık katacak hem de kötü kokulardan arınmış ferah bir atmosfer sağlayacak. Normal kademede saatte 580 metreküp, yoğun kademede ise saatte tam 800 metreküplük havayı temizleyebilen bu şık davlumbaz, enerji verimliliği açısından da size avantaj sağlıyor. 260 watt’lık güçlü ve güçlü olduğu kadar da sessiz IQ drive motor teknolojisine sahip Siemens davlumbazlar, 3’ü normal ve 2’si yoğun olmak üzere 5 ayrı güç kademeli kullanım seçeneği sunuyor. Hava çıkışlı veya hava dolaşımlı kullanıma uygun Siemens davlumbazlar, 3x3W gücünde mavi-beyaz LED aydınlatma ve dokunmatik dijital göstergesiyle konforlu ve şık bir görünüm sergiliyor.

  1441970181_Siemens_Davlumbaz

  Hevesli aşçılar buraya…
  Sıra geldi, kadın eli değip de yapılan birbirinden lezzetli yemeklerin çıkış noktasına…Gaggenau’nun esnek kullanımlı yeni indüksiyon ocakları, mutfağınızda yemek yapmaya ayrı bir keyif katacak. Hevesli aşçıların tüm gereksinimlerini yerine getiren indüksiyon ocaklar, çok küçük mutfaklarda dahi kullanılabiliyor. Pişirme kapları, yeni fonksiyonlar sayesinde, istendiği gibi konumlandırılabiliyor. Kızartma sensörü ile Teppanyaki ve ızgara demiri, ürünlerin öne çıkan diğer unsurları arasında yer alıyor. İnovatif bir gösterge konsepti, çıkarılabilir manyetik düğmeye sahip Twist-Pad kumandasını çok basit ve sezgisel bir yapıya büründürüyor. Minimalist bir tasarıma sahip olan esnek kullanımlı indüksiyon ocaklar, yüzey üzerinde kullanılabiliyor veya yüzeye monte edilebiliyor.

  1442218437_01_Gaggenau_Flex_induction_cooktops

  Mutfağınızı yenilemeye doyamadıysanız buraya tıklayarak bine yakın ürün seçeneği arasından dilediğiniz ürünü inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN