Mutfağınızın vitamin deposu

0

Kış aylarında grip ya da soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma olasılığımız çok fazla. Bu gibi durumlarda sıkı giyinip kendimizi soğuktan koruduğumuz kadar bol bol da vitamin almamız gerekiyor. Evinize alacağınız katı meyve sıkacağı ya da narenciye sıkacağı gibi ürünlerle kendinize sağlıklı içecekler hazırlayabilirsiniz. İşte kendinizi hastalıklardan korumanıza yardımcı olacak mutfağınızın vitamin deposu ürünler…

mutfağınızın vitamin deposu

Mutfağınızın vitamin deposu
Geçtiğimiz hafta ilkbaharın sıcak esintilerinin devam etmesiyle kışın gelmeyeceğini düşünürken havalar birden soğudu ve kendimizi gerçek bir kış mevsiminin ortasında bulduk. Bu havalar aniden gelebilecek grip ya da soğuk algınlığı gibi hastalıkların habercisi olabiliyor. Hâlâ daha soğuk kış aylarının geldiğini kabullenmek istemeyip ya da ‘kalın giyiniyorum sonra terliyorum’ diyerek evden incecik kıyafetlerle çıkarsanız şifayı kapma olasılığınız da yüksek olabiliyor. Bu ani hava değişikliklerinde bol bol vitamin almanın oldukça faydası var. Evde kendi içeceklerinizi hazırlamak için mutfağınızda narenciye sıkacağı ya da katı meyve sıkacağı gibi ürünlere yer açmanın tam da zamanı…

Hastalıklara karşı vitamin kalkanı
Mutfağınızın vitamin deposu meyveleri almak için marketten alışverişinizi tamamladıysanız şimdi doğal vitaminli içeceklerinizi hazırlamanın zamanı. Hastalıklara karşı vitamin kalkanı oluşturmak isteyenlere, Korkmaz, Tropica Katı Meyve Presi ile pratik bir çözüm sunuyor. Korkmaz, Tropica Katı Meyve Presi ile elmadan havuca kadar tüm katı meyve ve sebzeleri doğal aromalarına zarar vermeden sıkma imkanı sunuyor. Düşük hızda 30 dakika durmaksızın meyve sıkabilen Tropica Katı Meyve Presi ile 6 kat daha fazla vitamin depolamak mümkün.
Korkmaz Tropica Katı Meyve Presi ürününü satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Tek seferde 1.5 litre
Vitamini bol içecekler hazırlamanız için en ideal ürünlerden biri de Philips’in HR1836 modelindeki katı meyve sıkacağı. Ürünün sahip olduğu 500 W motor ile en sert meyvelerin ve sebzelerin suyunu sıkabilirsiniz. Şeffaf posa kabıyla birlikte gelen bu ürünün kapak ve posa kabı şeffaf olduğundan meyvelerinizin ve sebzelerinizin suyunun sıkıldığını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Kabı doğrudan görebildiğiniz için sıkılma işleminin ne zaman tamamlandığını kolayca anlayabiliyorsunuz. Ayrıca Posa kabını boşaltmaya gerek duymadan tek seferde 1.5 litreye kadar meyve suyu sıkabilirsiniz.
Philips HR1836 ürününü satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Meyve ve sebzeleri kesmeden hazırlıyor
Bosch’un MES3500 modelindeki katı meyve sıkacağı, mutfağınızın vitamin deposu içeceklerini hazırlamak için oldukça kullanışlı bir ürün olarak dikkat çekiyor. 700 W gücünde yüksek performans sağlayan güçlü motora sahip ürün, 73mm genişliğinde XL besleme ağzıyla meyve ve sebzeleri kesmeden hazırlama imkanı da sunuyor. 2 lt kapasiteli geniş posa haznesi bulunan MES3500’ün sert ve yumuşak meyveler için iki kademeli hız ayarı da mevcut. Ürünün meyve suyu haznesi kapasitesi ise 1.25 lt.
Bosch MES3500 ürününü satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Meyve suyunuzu saniyeler içinde alın
Bol vitaminli sağlıklı içecekler hazırlamanız için narenciye sıkacakları da önemli bir görev üstleniyor. Breville’in Narenciye Sıkacağı 800CP ürünü, 110 W güçlü motoru ile saniyeler içinde meyve suyunuzu almanızı sağlıyor. Tutma kolu, güvenli düğme yapısı, çıkarılabilir kubbesi ve her türlü narenciyeye uygun sıkma konisi ile pratik bir çalışma sunan ürün, eşsiz tırtıklı konisi sayesinde kabukların boyutlarına bakmaksızın meyve suyu özlerininin çıkartılmasına da yardımcı oluyor.
Breville Narenciye Sıkacağı 800CP ürününü satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Parçalanmayan meyveler…
Büfelerde ya da kafelerde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz klasik tipteki narenciye sıkacağı da mutfaklarda pratik bir kullanım sağlıyor. Sinbo’nun STO-6535 modelindeki narenciye sıkacağını portakal, greyfurt, mandalina ve limon gibi meyvelerin sıkılmasında kullanabilirsiniz. Süzgeçler kısmında yer alan basamaklar sayesinde de meyvelerin parçalanmasını engelleyebilirsiniz.
Sinbo STO-6535 Narenciye Sıkacağı ürününü satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın