Mütevazı fiyatlı Samsung telefonlara bokeh müjdesi

0

Samsung’un Galaxy Note 8 modelindeki kamerayla ilk kez sunduğu bokeh etkisi özelliğinin, orta ve giriş seviye akıllı telefonlara da geleceği belirtiliyor.

Samsung, kamera tarafında dikkat çeken adımlarıyla tanınan mobil cihaz üreticilerinden. Şirketin çift arka kameraya sahip Galaxy Note 8 modelindeki kamerayla sunduğu arka planı bulanıklaştıran bokeh etkisi özelliğinin son dönemde birçok markanın üst seviye modelinde görüldüğü açık. Ancak son bilgilere göre Kore merkezli teknoloji şirketi, söz konusu özelliği mütevazı fiyatlı giriş ve orta seviye modellerde de sunmaya hazırlanıyor.

Samsung, şimdilik hangi modellerinde bu özelliği sunacağını duyurmasa da ipuçları yok değil, Samsung’un kendi yazılımı ve donanımı ile birlikte gelecek modellerin ilk bokeh özellikli giriş/orta segment modeller olacağını öngörmek mümkün. Bilindiği üzere şirket, farklı tedarikçilerden de kamera sensörleri sağlıyor, ancak kendi ürünlerini de geliştirebiliyor. Bu bağlamda tanıtımından önce ortaya çıkan teknik özelliklerinin cihazların Bokeh etkisi sunup sunmayacağı noktasında bilgi sunabileceğini görüyoruz.

Alan derinliği konusunda çok daha etkileyici görseller sonuçlara ulaştıran özelliğin aynı zamanda düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar için de gelecek modeller açısından ümit vaat ettiğini belirtelim. En nihayetinde ise 2018 yılının devamındaki aylarda lanse edilecek çok sayıda giriş ve orta seviye modelde ilgi çekici özellikler söz konusu olacak ve teknolojinin en üst seviyesinde elde edilen birikimin tabana yayılması noktasındaki örneklere tanıklık edilecek. Tüketici nezdinde ise daha düşük bütçelerle daha iyi akıllı telefonlara erişimin kapılarının daha fazla açılacağını öngörmek olası.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın