Mütevazı fiyatlı Leica deneyimi: D-Lux 7

0

Leica, uygun fiyata fotoğraf makinesi deneyimi yaşamak isteyenler için Leica D-Lux 7’yi tanıttı.

Yeni Leica D-Lux 7, aynasız sistemli bir fotoğraf makinesi; 17 megapiksellik bir sensör bulunduruyor. Ayrıca ISO hassasiyeti 25.600 seviyelerine kadar çıkarken F/1.7-2.8 diyafram özelliğine sahip lensi ile ışık seviyesi düşük ortamlarda dahi başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Saniyede 30 fps’de 4K video kaydına olanak tanıyan Leica D-Lux 7, yüksek kalitede video için oldukça iddialı bir özelliğe vaat ediyor.

Fotoğraf makinesi MP4 formatında 100 Mbps destek sunarken stabilize edilmiş optik lensler içeriyor. Kullandığı lens ise 24 – 75 mm eşdeğerinde F1.7-2.8 Vario – Summilux lens olarak karşımıza çıkıyor. Çekim oranları arasında değişiklik sunan modelde 3:2, 16:9, 1:1 ve 4:3 ekran formatları mevcut. Ayrıca lensin hemen yanında odaklama modlarını değiştirebilmek adına bir de anahtar yerleştirilmiş. Ek olarak 2,76 milyon noktalı elektronik vizöre yer verilen modelin hemen arka kısmında ise 1,24 milyon noktalı 3 inçlik bir LCD ekran yer alıyor. Üstelik bu ekran dokunmatik özelliği ile dikkat çekiyor.

Leica D-Lux 7’nin pili 1025 mAh gücünde. Şarj edilebilme alternatifleri arasına microUSB girişi de dahil edilmiş. Android ve iOS cihazlar ile kolayca eşleştirilebilen model, Bluetooth ve Wi-Fi özellikleri de sunuyor. Bu arada Leica D-Lux 7 fiyatı açıklandı.

Şu an ön sipariş ile tüketicilerle buluşmakta olan modelin ABD pazarı için fiyat etiketi 1195 dolar. Özelliklerine göre oldukça uygun bir fiyata sahip olduğunu söylemek mümkün.

Cevap bırakın