Mozilla Firefox 59 kullanıma sunuldu

0

Mozilla; Windows, Mac, Linux ve Android için Firefox 59’u yayınladı.

İnternet tarayıcısını versiyonu, firma tarafından “2004’te Firefox 1.0’dan beri en büyük güncelleme” dediği Firefox Quantum’ı esas alıyor. En nihayetinde ise Firefox 59, daha hızlı sayfa yükleme süreleri, özel tarama modu ve gelen Android Assist özelliği ile öne çıkıyor.

Nasıl kullanırım?

Firefox 59 masaüstüne Firefox.com’dan, Android sürümü Google Play’den indirebiliyor, mevcut tüm kullanıcılarsa söz konusu sürüme otomatik olarak deneyimlemeye başlıyor.

Daha hızlı…

Ön bellekten yükleme ve sabit disk ön belleğinin kullanımı gibi metotlarla sayfa yükleme sürelerinin daha hızlı olduğu kaydediliyor. Nihai olarak ise yeni versiyonda performans artışları dikkat çekiyor.

İlginç detay olarak Amazon Fire TV kullanıcıları, Firefox ana ekran görüntülerini kaydedebilecek. Ayrıca kurumsal kullanım odaklı Firefox Quantum for Enterprise’ın 14 Mart 2018’de (bugün) beta aşamasına gireceği de duyuruldu.

Diğer dikkat çekenler

Mac için OMTP desteği, ekran görüntüsü almada iyileştirmeler ve görüntünün ‘çizilebilmesini’ sağlayan yeni bir özellik, dokuz farklı renk seçeneği, güvenlik tabanlı hamle olarak HTTP yönlendirmelerinde yol bilgilerinin kaldırılması da versiyon açısından diğer öne çıkanlar arasında.

İddia: Firefox’un 500 milyon kullanıcısı var

Mozilla, Firefox’un 500 milyon kişi tarafından kullanıldığını söylüyor. Ancak bunun doğrulanmasını sağlayacak bir yöntemin henüz söz konusu olmadığını belirtelim.

Cevap bırakın