Mount & Blade II: Bannerlord hangi özelliklerle gelecek?

0

Mart ayında ‘erken erişime’ açılacak olan Mount & Blade II: Bannerlord, hangi özellikleri ile şaşırtacak? İşte yanıtlar…

Mount & Blade II: Bannerlord’un duyurulduğu günden itibaren çok uzun zaman  geçmesi yüzünden oyuna olan ilgi azalmış gibi dursa da, serinin hayranları oyun hakkında en ufak bir haberi bile ilgiyle takip ediyor. 6 yıldan fazla süredir yapım sürecinde olan oyun hakkında TaleWorlds fazla bilgi paylaşmadı. Ancak paylaşılan bazı bilgiler var ve o bilgileri gözden geçireceğiz!

Yeni geliştirilen ışıklandırma sistemi, gölgelendirme üzerinde oldukça etkili olmuş durumda. Bu sistem sayesinde yüzeylere yansıyan ışık, oyuna derinlik ve canlılık kazandırıyor.

Bannerlord’da her mevsimin farklı bir atmosferi olacak. Yayınlanan videolarda bu atmosfer değişimlerini görebilmemiz mümkün. Hava şartları da oyuncuları etkileyecek. Ancak oyun atmosferi yalnızca mevsimlere bağlı olarak da değişmeyecek. Çünkü oyunda bulunan ülkelerin farklı coğrafi koşulları olacak ve seyahat ettiğimizde bu farklılıkları deneyimleyebileceğiz.

Kanlı savaşlar!

Kan efektleriyle alakalı da bir geliştirme var. Yaralandığımızda ya da kılıcımızla hasar verdiğimizde çıkan kan üzerimize ve çevreye saçılabilecek. Oldukça kanlı savaşlar bizleri bekliyor!

Oyuna eklenen bir yeni özellik ise develer. Çöllerde deve kullandığımızda ekstra hız bonusları kazanabileceğiz.

TaleWorlds, yaptığı açıklamada oyunun erken erişiminin Mart 2020 tarihinde yayınlanıp oyuncularla buluşacağı müjdesini verdi. Çoğu gitti azı kaldı, merakla bekliyoruz!

Cevap bırakın