Motosiklet sürücüleri için en beğenilen 4 mobil uygulama

Hayat kurtaran 4 mobil uygulama

0

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştıran günlük hayatta en çok kullandığımız cihazlar haline geldi. Artık alışverişten banka işlemlerine kadar birçok iş için akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz. Akıllı telefonlarda motosiklet sürücüleri için geliştirilmiş ya da onların işine yarayan çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları sizler için derledik.

Motor In

Aynı zamanda sosyal bir platform olan Motor-In’de arkadaşlarınızı bulabilir, rotalar ve gruplar oluşturabilirsiniz. Motosikletinizle ilgili sorular sorabilir bunların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda size en yakın motosiklet servisinin yerini bulabilir, yedek parçalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andateknoloji.motor_in&hl=tr

Ulysse Speedometer

Listemizin ikinci sırasında her motosiklet sürücüsünün telefonunda yüklü olması gereken bir uygulama olan Ulysse Speedometer var. Her ne kadar adı hız ölçer olsa da bundan çok daha fazlasını yapıyor. Uygulamayı açarak motosikletinizi kullanırken bir gösterge olarak kullanabiliyorsunuz. Ekranda, anlık hızınızı, en yüksek hızınızı, hız limitlerini aşıp aşmadığınızı, yükseklik ve konum bilgileri gibi birçok şeyi görebiliyorsunuz. Aynı zamanda geçmiş yolculuklarınızla ilgili bilgileri de görebiliyorsunuz. Yolculuk bilgilerinizin GPS bilgilerini dışa aktararak üçüncü taraf uygulamalarla da kullanabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.binarytoys.speedometer&hl=tr

Best Biking Roads

Listemizin üçüncü sırasında aralarında Türkiye’nin de olduğu çeşitli ülkelerde en iyi motosiklet yollarını ve rotalarını gösteren Best Biking Roads uygulaması var. Uygulamada Türkiye’den yaklaşık 69 yol yer alıyor. Bazı önerilerde videolar dahi bulunuyor. Uygulamaya kendi rotalarınızı ekliyor ya da var olan rotalara yorum da yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.novasa.bestbikingroads&hl=tr

best-routes

BikerSOS

Listemizin son sırasında motosiklet sürücüleri için özel olarak tasarlanmış bir uygulama olan BikerSOS var. Bu uygulama, yolculuğunuzu takip ediyor, kaydediyor ve herhangi bir kaza durumunda acil yardım alabilmeniz için arama dahi yapabiliyor.  Eğer farklı ülkeleri motosikletinizle ziyaret etmeyi seviyorsanız sağladığı özelliklerle birçok açıdan hayat kurtarıcı olabiliyor. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. Acil yardım merkezini arama özelliği ücretli olan sürümde mevcut. Buna rağmen uygulamanın ücretsiz sürümünün birçok açıdan tatmin edici olduğunu ve her motosiklet sürücüsünün telefonunda yüklü olması gerektiğini rahatça söyleyebiliriz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=at.bikersos

Cevap bırakın