Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMotosiklet şirketi iflasından Apple’ı sorumlu tuttu

  Motosiklet şirketi iflasından Apple’ı sorumlu tuttu

  Mission Motorcycles

  ABD/San Fransisko merkezli ileri teknoloji motosiklet şirketi Mission Motorcycles, mali sıkıntıları sonucunda iflas bayrağını çekti. Şirketin CEO’su ise iflas etmelerinin sorumlularından birinin Apple şirketi olduğunu açıklayarak ses getirdi. Ünlü medya organı Reuters’a konuşan Mission Motorcycles CEO’su Mark Seeger, Apple’ın geliştirmekte olduğu elektrikli araç projesi için kendi üst düzey mühendislerinin aklını çeldiğini ve bu nedenle çok sayıda kilit role sahip ismi kaybettiklerini söyledi.

  Apple’ın mühendislerini bir bir ellerinden aldığını ifade eden Seeger, bu noktada dert yandı. Şirketin iflas süreci ile Apple arasından doğrudan bir ilişki kuran CEO, ‘Mission Motorcycles özellikle elektrikli araçlar konusunda uzman bir ekibe sahipti ve Apple bunu biliyordu. Apple çalışanlarımızı istedi ve onlar da gitti…’ ifadelerini kullandı.

  Apple-Car-3

  Temsilidir…

  Mission Motorcycles, Apple’ın otomobil geliştirme çalışmaları ile ilgili olarak çalışanlarını ellerinden aldığı yönünde veryansında bulunan ilk ve tek şirket değil. Tesla Motors CEO’su Elon Musk da Apple’ın kendi çalışanlarının aklını çelerek kendi bünyesine kattığı iddiasıyla dava açmıştı. İddia, Apple’ın Tesla Motors’un 5 çalışanını 2015 yılının başında bünyesine katmasıyla birlikte teknoloji dünyasında tartışmaları da beraberinde getirmişti.

  Öte yandan dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden bazıları da tasarımdan teknolojiye önemli isimlerinin Apple’a transfer oluşuna tanıklık ediyorlar. Tüm bu çalışmaların sonucunda nasıl bir Apple otomobilinin ortaya çıkacağı merak ediliyor. Merak edilen bir diğer konu ise Apple’ın Mission Motorcycles tarafından gelen açıklamalara yanıt verip vermeyeceği. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN