Motorola’dan yeni bir akıllı telefon hamlesi geliyor

0

Motorola akıllı telefon pazarında dikkat çeken adımlar atmak için hazırlanıyor. Şimdi yeni ortaya çıktığı kadarıyla Motorola Snapdragon 888 işlemcisine sahip bir akıllı telefonu piyasaya sürecek. Daha önce Qualcomm, akıllı telefonlar için geliştirdiği amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 888’i tanıtırken, bu işlemcinin yer alacağı telefon markalarını da duyurmuştu. Bu markalar arasında ise Motorola da yer alıyordu.

Motorola Snapdragon 888 işlemcisine sahip telefon üzerinde çalışıyor

Motorola Snapdragon 888

Gizchina tarafından sızdırıldığı kadarıyla Motorola, Snapdragon 888 işlemcisine sahip yeni bir amiral gemisi akıllı telefon geliştiriyor. Hatta bu telefonun bir de sızdırılan bir görüntüsü bulunuyor. Şu an için telefonun yalnızca kutusunun fotoğrafı elimizde bulunuyor ve bu da telefon hakkında yorum yapmayı zor bile hale getiriyor. Weibo tarafında yayımlanan görselde, telefonun kullanıcılara ilginç özellikler sunacağının da altı çizildi.

Amiral gemisi ve Motorola’nın imzasını taşıyan yeni akıllı telefonun Snapdragon 888 işlemcisine sahip olacağı ve farklı özelliklerle kullanıcının karşısına çıkacağı bilgisinin dışında henüz elimizde bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanında Lenovo, Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisine sahip yeni bir Motorola akıllı telefonun çok yakında piyasaya çıkacağını resmen doğruladı.

Snapdragon 888 işlemcisinin performansı nasıl peki?

Motorola Snapdragon 888

Bu sorunun cevabını test sonuçlarıyla vermek daha doğru olur. Snapdragon 888 tabanlı piyasaya sürülecek yeni akıllı telefonların başlangıçta performans açısından iPhone 12 ve hatta iPhone 11’den daha düşük olabileceği söyleniyor. Bu, Snapdragon 888, Apple A14, Apple A13 ve diğer modern işlemci sistemlerinin test sonuçlarıyla karışlaştırıldığında daha alt seviyelerde kaldığı görülüyor. Elbette bunlar prototip testler ancak işlemci beklenen performansı sunmayabilir gibi duruyor.

GFXBench testinde Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinin prototip hali, iPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone 12, iPhone 11 ve hatta iPhone SE’den bile daha altta yer alıyor. Ancak uzmanlar, optimizasyon sağlandıktan sonraSnapdragon 888’in performansının artacağına inanıyor.

Cevap bırakın