Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürModüler telefon RePhone ile tanışın

  Modüler telefon RePhone ile tanışın

  rephone

  Çin merkezli teknoloji şirketi Seeed tarafından geliştirilen RePhone adlı modüler akıllı telefon projesi, Kickstarter üzerinden finansmanı için bağış toplanmaya başladıktan sadece iki gün sonra hedeflenen miktara, yani 55 bin dolara ulaştı. Üstelik bağışlar devam ediyor; 22 Eylül’de 55 bin dolar olan miktar, 24 Eylül’de 1558 bağışçının katılımı ile 112 bin doları aştı. Artık ekran, pil, GPS gibi 11 farklı parçanın bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve ilginç tasarımı ile dikkat çeken RePhone’un seri üretime geçmesi için önemli aşama (finansman konusu) başarıyla geçilmiş oldu.

  Kit halinde satışa sunulması planlanan modüler akıllı telefon, aslında farklı kullanım olanakları da sunmayı planlıyor. Geliştiricilerin açlışmalarına açık olduğu kaydedilen RePhone için hazırlanan yenilikçi bir tasarım örneğinde kullanıcıların telefonu ceplerinden çıkarmalarına gerek kalmadan konuşabildikleri bir yüz maskesi dikkat çekti. Bu teknolojik maske, RePhone parçalarının farklı şekillerde de kullanılabileceğini gösteriyor. Ayrıca bir diğer tasarımda da bir köpeğin boynuna bağlanan tasma, arama yapılarak sahibinin komutlarının duyulmasını temel alıyor. Bu sayede sokakta gezinen bir köpeğe ‘eve dön’ komutu verildiğinde geri çağrılmasının gerçekleştirileceği varsayılıyor. İlginç fikirlerin ardı arkası kesilecek gibi değil…

  [vsw id=”6B8rvr10W4k” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Seeed, Çin’de çeşitli firmalar için üretim gerçekleştiren bir şirket. Kurucusu Eric Pan, ülkenin önde gelen isimlerinden biri. Teknoloji hamlesi ile küresel düzeyde ilgi uyandıran şirketin, RePhone ile insanların farklı akıllı telefon kullanım fikirlerini öne çıkarak yenilikçi aygıtlar geliltirmeye devam etmesi bekleniyor. RePhone’a dair sonraki adımları, gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN