Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürModeminizin enerjisi kesilmesin: TUNÇMATİK Nano UPS

  Modeminizin enerjisi kesilmesin: TUNÇMATİK Nano UPS

  Elektrik kesintilerinde ev ya da işyerinizdeki modemin devre dışı kalması iletişimin de kesilmesi demek. Cep telefonları, tablet bilgisayar ile taşınabilir bilgisayarımız içlerindeki batarya sayesinde elektrik kesintilerinde bile hizmet vermeye devam ederken, iletişimde en önemli faktör olan modemimizin devre dışı kalması çok rahatsız edicidir.

  Çözüm: Güç kaynağı

  Geniş bant internet hizmeti aldığımız ve kablolu ya da kablosuz olarak internet hizmetini bize ulaştıran modemlerin elektrik kesintilerinde devre dışı kalmaması için kesintisiz güç kaynaklarından destek alabiliriz. Daha büyük güçte çözümler olabildiği gibi, tek bir cihaz için yeterli olan bir çözümle tanıştıracağım sizi.

  Nano UPS

  Adaptör görünümünde

  TUNÇMATİK firmasının Nano UPS Telecom Edition adlı bu ürünü, şebeke elektriği kesintilerinde otomatik olarak devreye giriyor. Ev ya da işyerlerindeki geniş bant internet modemlerinin enerji kesintilerinden etkilenmeden hizmet vermeye devam etmesi için tasarlanan ürün, güvenlik kamerası, switch ve DECT telefon gibi ürünler için de kullanılabiliyor.

  Voltaj ayarı imkânı

  Cihazda ışıklı bir açma kapama butonu bulunuyor. Üst tarafında ise çıkış voltajı ayarı mevcut. Buradan kullandığınız cihazın özelliğine göre çıkış voltajını, 5V, 6V, 9V ve 12V arasında ayarlayabiliyorsunuz. Firma ürünün kullanma kılavuzunda voltaj ayarının cihaz açıkken yapılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

  NanoUPS

  6 saat kesintisiz iletişim

  Nano UPS, adaptör yerine DC kaynak olarak da kullanılabilen bir ürün. Ağırlığı 265 gram olan bu ürün zaten bir adaptör görünümünde. İçinde batarya olan bir adaptör olarak tarif edebiliriz cihazı. Şebeke enerjisi kesildiğinde modeminizi 6 saate kadar besleyen ürün, kesintisiz internete sahip olmanızı sağlıyor.

  500 defa şarj kapasitesi

  Cihazın içindeki batarya 500 defa şarj kapasitesine sahip. Şirketin kullanma kılavuzunda verdiği bu bilgi, bu süre bitiminde batarya ömrünün verimliliğinin azalacağı anlamına geliyor. Bu durumda mümkünse cihazın içindeki batarya değiştirilebilir ve böylelikle ömrü uzatılabilir.

  Nano UPS

  8 saatte şarj oluyor

  Cihazın içinde 7500mAh kapasiteli Li-Polymer pil bulunuyor ve şarj süresi 8 saat. Cihaz ilk kullanım için prize takıldığında bu sürede kendisini şarj ediyor ve hazır hâle geliyor. 100 ile 240V arası şebeke voltajından beslenebilen Nano UPS, olası enerji istikrarsızlığına karşı kısa devre koruması özelliğine sahip.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim TUNÇMATİK Nano UPS Telecom Edition adlı ürünü inceledik. Satışta olan tüm kesintisiz güç kaynakları için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Kameralı akıllı kapı zili ile üst düzey güvenlik

  Yayıncılar için ideal web kamerası: Logitech Brio 4K

  Uzaktan eğitim için ideal bilgisayarlar

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN